Grupa GO Sport

Kim jesteśmy?

Grupa GO Sport – jeden z największych w Europie dystrybutorów artykułów sportowych, jest francuską grupą kapitałową, do której należą 2 marki sklepów sportowych: GO Sport i Courir.

Do Grupy GO Sport należy obecnie ponad 350 sklepów sportowych w 5 krajach (Francji, Belgii, Polsce, Arabii Saudyjskiej i w Zjednoczonych Emiratach Arabskich).

Od 1990 roku GO Sport należy do Grupy Rallye.

Niezła historia

W końcu lat siedemdziesiątych para francuskich mistrzów w narciarstwie alpejskim Genty i Cathiard, kończąc karierę sportową postanowiła nie rozstawać się ze sportem i stworzyć sklep, w którym osoby prowadzące aktywny tryb życia znalazłyby szeroką ofertę sprzętu sportowego i odzieży, nie tylko związanego z narciarstwem. Genty i Cathiard kupili w Grenoble swój pierwszy sklep sportowy.

I tak w 1978 roku powstała firma GO Sport i jej pierwszy sklep. Następny sklep otwarto w Paryżu, a po 9 latach GO Sport posiadał już swoją sieć sklepów w całej Francji. Z upływem czasu i rozwijaniem się sieci spółka przestała być małą rodzinną firmą. W 1979 roku spółka GO Sport otworzyła swoje pierwsze punkty sprzedaży w Belgii, a od 1986r. 

W latach 1989-90 GO Sport przejmuje kolejno sieci sklepów sportowych zlokalizowanych w dużych francuskich miastach.

W roku 1998 powstaje polska filia GO Sport, która rok później otwiera pierwsze sklepy w Polsce. Jesteśmy dumni, że możemy pochwalić się 19-letnim doświadczeniem na rynku sportowym w Polsce. Doświadczeniem, które zaowocowało 32 sklepami GO Sport w całym kraju.