Serwis tenisowy

Dobrze odbije się na Twoim sprzęcie

Nie tylko szybkość Twojego serwisu decyduje o wygranej na korcie. Nasz serwis tenisowy może Ci naprawdę pomóc. Wie jak przygotować Twój sprzęt tak, byś zaczął odnosić sukcesy.

W zależności od Twoich potrzeb oferujemy:

1. Dobór i wymianę naciągu

Dobór naciągu to indywidualna sprawa każdego gracza. Pomożemy Ci podjąć odpowiednią decyzję, która ochroni Cię przed kontuzją i sprawi, że gra będzie jeszcze większą przyjemnością.

Tenisiści stosują kilka rodzajów naciągu:

  • tzw. "drut"
  • naciąg syntetyczny
  • naciąg hybrydowy
  • naciąg naturalny

Każdy z tych naciągów posiada różne cechy (wytrzymałość, siłę, komfort), które tenisiści wykorzystują podczas gry. W sklepach GO Sport pomagamy Klientom dopasować naciąg rakiety do ich indywidualnych potrzeb.

Ważna jest też siła zakładanego naciągu. Jest ona podana na każdej firmowej rakiecie (czasami napisany jest też zalecany przez producenta konkretny model naciągu). Wartość siły naciągu wynosi zazwyczaj od 24 do 28 kg i wpływa na siłę i dokładność każdego zagrania. Im większa jest siła naciągu, tym dokładniejsze uderzenie, ale mniejsza jego siła. Dlatego tak ważne jest dokładne jej ustalenie - pomogą w tym niezawodni specjaliści z GO Sport.

Wymiana naciągu to także indywidualna sprawa każdego gracza i zależy od umiejętności i częstotliwości gry. Zawodnicy wymieniają naciągi kilka razy w miesiącu, a amator może grać jednym naciągiem nawet kilka sezonów. Niezależnie czy stawiasz pierwsze kroki na korcie, czy bierzesz udział w turniejach pokroju Wielkiego Szlema - wiemy jak Ci pomóc.

 

2. Wymianę owijki

Wyróżniamy dwa rodzaje owijek: grip - podstawową (bazową) i overgrip, którą nawijamy na podstawową. Gracze stosują najczęściej dwie owijki jednocześnie, wymieniając jedynie wierzchnią (overgrip) Owijka wchłania pot oraz jest stosowana w celu zwiększenia grubości rączki. Wymiana owijek podobnie jak naciągu jest sprawą indywidualną i najczęściej zależy od stopnia zaawansowania danego gracza.

Serwis tenisowy dostępny w:

GO Sport BYDGOSZCZ

GO Sport CZĘSTOCHOWA

GO Sport GDAŃSK

GO Sport KATOWICE

GO Sport KIELCE

GO Sport KRAKÓW M1

GO Sport LUBLIN

GO Sport ŁÓDŹ MANUFAKTURA

GO Sport ŁÓDŹ PORT

 GO Sport RZESZÓW

GO Sport URSYNÓW

GO Sport WARSZAWA GALERIA MOKOTÓW

GO Sport WARSZAWA JANKI

GO Sport WARSZAWA PROMENADA

GO Sport WARSZAWA WOLA PARK

GO Sport WROCŁAW RENOMA