Technologia M-Select DRY zapewnia ochronę przed wiatrem i wodą oraz skuteczne odprowadza wilgoć. Produkty z symbolem M-Select XDRY pozostaną suche nawet w ekstremalnych warunkach pogodowych.

M-Select™ FIT.ECO to wkładka EVA z technologią zapobiegającą powstawaniu bakterii powodujących nieprzyjemny zapach

M-Select FRESH wykorzystuje naturalne mikroorganizmy, które eliminują pot oraz usuwają bakterie wywołujące brzydki zapach zapewniając komfort nawet w trakcie długiego użytkowania.

Podeszwy ze znakiem M-Select GRIP są dopasowane do różnych form aktywności i zapewniają dobrą przyczepność nawet w trudnym terenie. Dzięki odpowiedniej konstrukcji bieżnika brud z podeszwy jest łatwiej usuwany.

Sprężysta podeszwa środkowa zapewnia bardzo dobry kontakt z podłożem i umożliwia szybkie reagowanie na bodźce, co zwiększa stabilność oraz płynność ruchów.

Opatentowana przez firmę Merrell podeszwa środkowa z poduszką powietrzną, stosowana wyłącznie w butach tej marki. Zapewnia wygodę i amortyzację typową dla butów sportowych oraz stabilność i kontrolę nad stopą, charakterystyczną dla butów outdoorowych.

Anatomicznie wyprofilowana podeszwa środkowa z elastyczną amortyzacją Return Foam™ daje komfort, zwiększa stabilizację i zapewnia swobodę ruchów.

Specjalna wkładka z poliuretanowej pianki o otwartych komórkach zachowująca po roku 95% swojej amortyzacji, podczas gdy dla zwykłych wkładek EVA jest to 30%. Otwarta struktura komórek pozwala także na lepszy przepływ powietrza i łatwiejsze odparowywanie wilgoci. Wkładka zawiera przyjazne dla środowiska biocydy zwalczające bakterie. Wkładki Merrell Ortholite mają pojedyncze, podwójne lub potrójne gęstości i są formowane zgodnie z technologią Qform.

Podeszwa środkowa amortyzuje wstrząsy i umożliwia równomierne rozłożenie nacisku.

Innowacyjny rodzaj podeszwy o dużej przyczepności, przystosowany do różnego rodzaju aktywności. Dwa zaawansowane związki gumy Trek i TC5+ zapewniają stabilność tak na mokrej, jak i suchej nawierzchni, nawet w najbardziej ekstremalnych temperaturach.

Izolacja M-Select WARM składa się z mikroprzestrzeni, które zatrzymują ciepło ciała. Odzież z tą technologią jest lekka i zajmuje mało miejsca podczas pakowania.

Kolekcja męska
Zobacz
Kolekcja damska
Zobacz
Kolekcja dziecięca
Zobacz