Czapki do biegania

Ustaw kierunek malejący
na stronę

Czapka do biegania Nike AeroBill

9999 6999

Czapka do biegania Nike AeroBill

9999 5999

Czapka do biegania Athlitech

1999 1499

Czapka do biegania Athlitech

1999 1499

Czapki do biegania

Głowa jest jedną z najwrażliwszych części ciała. W trakcie treningów na świeżym powietrzu należy ją więc odpowiednio chronić – bez względu na porę roku. Jeśli biegasz regularnie, z pewnością masz wygodne buty sportowe, koszulkę biegową oraz spodnie. Zadbaj teraz o równie ważną część garderoby i wyposaż się w czapkę do biegania.

W przeciwieństwie do czapek zimowych lepiej, by czapka do biegania nie była wykonana z wełny – szybko zniszczyłaby się pod wpływem wilgoci. Na treningach dużo lepiej sprawdzą się materiały syntetyczne, zazwyczaj poliester i elastan. Nie wchłaniają one wody, ale odprowadzają wilgoć na zewnątrz. To bardzo ważne zimą, ponieważ na dobrej czapce do biegania nie będzie gromadził się szron. Czapki do biegania ze sztucznych materiałów są również bardzo lekkie.

Czapki do biegania i inne nakrycia głowy – kupuj w sklepie GO Sport

Przed wybraniem czapki do biegania zmierz dokładnie obwód głowy, aby czapka była doskonale dopasowana. Bardzo ważne jest by, czapka do biegania nie spadała na oczy i nie zjeżdżała z uszu. Jeśli biegasz po zmroku, Twoja czapka może mieć też odblaskowe elementy, dzięki którym będziesz bardziej widoczny na drodze.

Przejrzyj dokładnie ofertę czapek do biegania w sklepie GO Sport. Znajdziesz tam modele przeznaczone do treningów wiosennych, jesiennych i zimowych. W lato zaopatrz się natomiast w czapkę z daszkiem. Dzięki niej ochronisz przed słońcem swoje oczy i głowę.

Zamiast czapki sportowej możesz też zakładać opaskę na głowę wykonaną z tych samych materiałów co czapki do biegania. Pamiętaj tylko, że opaska ochroni głównie Twoje uszy, a nie całą głowę. Zakładaj ją więc na chłodniejsze i bezdeszczowe dni. Uniwersalnym nakryciem głowy, które znajdziesz w sklepie GO Sport, jest chusta wielofunkcyjna. W zależności od warunków panujących na zewnątrz może ona pełnić funkcję szala, czapki, opaski lub komina.