Skarpety do biegania

Ustaw kierunek malejący
na stronę

Skarpety do biegania X2 Sht Tactel

3999

Skarpety do biegania X2 Sht Tactel

3999

Skarpety do biegania ATHLI-TECH

3499 2499

Skarpety do biegania Nike 2P MULTIRUN

4999

Skarpety do biegania Nike 2P MULTIRUN

4999

Skarpety do biegania damskie Nike Dri

3999

Skarpety do biegania Athli-Tech Run 2x sport

1499

Skarpety do biegania męskie Athlitech Run X2 sport

1499

Skarpety do biegania Athlitech X2 Cmx

1999

Skarpety do biegania Athlitech X2 Socq

3999

Skarpety do biegania

Przy kompletowaniu stroju sportowego dla biegacza zazwyczaj zwraca się uwagę na koszulki, spodenki oraz wygodne buty do joggingu. Niestety, nawet najlepsze obuwie sportowe może obetrzeć Twoje stopy, jeśli nie założysz odpowiednich skarpet do biegania.

Skarpetki do biegania mają ściśle przylegać do stopy i nie dopuścić do jej przegrzania. Najczęściej producenci skarpet do biegania zamiast bawełny stosują tkaniny syntetyczne wykorzystywane m.in. w czapkach do biegania i odzieży rowerowej. Podobnie jak w innych elementach ubrania sportowego skarpetki ze sztucznych materiałów nie wchłaniają wilgoci, ale ją przepuszczają, i nie przesuwają się w trakcie treningu.

Skarpety do biegania – znajdź idealną parę w sklepie GO Sport

Aby po udanym treningu uniknąć problemu otartych stóp, wybieraj skarpetki do biegania z płaskim szwem na palcach. Dzięki temu zapobiegniesz podrażnieniem w tym miejscu. Zwróć też uwagę na długość skarpetek do biegania. Nie zawsze skarpetki sięgające połowy łydki będą najlepsze. Długie skarpety przydadzą Ci się zwłaszcza w trakcie wypraw w teren (zabezpieczą przed błotem, ostrymi trawami i insektami) i zimą, natomiast krótsze skarpety do biegania będą lepszym rozwiązaniem na lato oraz do ćwiczeń na bieżni w siłowni.

W sklepie GO Sport wybrane skarpety do biegania posiadają specjalne ściągacze. Są to skarpety kompresyjne, których zadaniem jest opinanie i przyleganie do stopy. Przydadzą Ci się one zwłaszcza wtedy, gdy wcześniej przydarzyła Ci się kontuzja kostki i teraz próbujesz wrócić do treningu – stanowią dodatkowe zabezpieczenie stopy przed skręcaniem.

Rodzaje skarpet do biegania w sklepie GO Sport możesz dopasować do pory roku. Na letnie wyprawy zakładaj skarpetki z cienkiego, lekkiego materiału typu lightweight. Zimą natomiast noś grube skarpety, które zabezpieczą stopy przed mrozem.

Zależy Ci na większej ochronie przed zimnem? Załóż getry do biegania. Będą one tworzyć dodatkową warstwę chroniącą przed utratą ciepła i częściowo zabezpieczającą piszczele przed stłuczeniem w razie upadku.