Już wkrótce w poszczególnych województwach rozpoczną się ferie (zobacz: szczegółowy terminarz ferii). Co robić zimą w mieście, jeśli nie mamy możliwości wyjazdu w góry lub do ciepłych krajów? GO Blog podpowiada pięć rozwiązań, zarówno dla młodszych, jak i starszych.

 

Lodowisko

W wielu miastach zimą powstają sztuczne lodowiska, gdzie można jeździć do woli. Znajdzie się tam miejsce zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych łyżwiarzy. Nie musicie mieć własnych łyżew, przy wielu lodowiskach są wypożyczalnie. Jazda na łyżwach wzmacnia wiele partii mięśni, a najbardziej nogi i pośladki. Pracują też jednak m.in. mięśnie głębokie brzucha oraz grzbietowe i ramion. Jazda na łyżwach to trening koordynacji, równowagi i balansu ciała. W zależności od intensywności, przez godzinę spalić można od kilkuset do 700-800 kcal. A o tym, jakie łyżwy kupić, przeczytacie w naszym poradniku o tym, jak wybrać łyżwy początkujących.

 

Biegówki

Niedawno podpowiadaliśmy Wam, dokąd pojechać na biegówki, ale nie zapominajmy, że to sport, który uprawiać można wszędzie, gdzie jest śnieg. Wystarczy nieodśnieżony dukt leśny lub mało uczęszczana droga. Biegówki są sportem wytrzymałościowym znacząco poprawiającym wydolność organizmu, który jako uzupełnienie stosowane jest m.in. przez biegaczy, kolarzy i triatlonistów.

 

   

Baseny termalne lub sauna

A po biegówkowej wyrypie trzeba się wygrzać! W kilku miejscach Polski zbudowano baseny termalne oparte na naturalnych źródłach gorącej wody, jest to świetny sposób na spędzenie zimowego popołudnia. Najbardziej urokliwie prezentują się te położone u podnóża gór pozwalające spoglądać na zaśnieżone szczyty, będąc zanurzonym w ciepłej wodzie. Baseny termalne znajdziecie m.in. w Poznaniu, Mszczonowie pod Warszawą, Uniejowie między Łodzią a Koninem i Jeleniej Górze. Nie zapominajcie też o okolicach Zakopanego, gdzie tego typu obiektów jest najwięcej.

Jeśli nie macie term w pobliżu, wybierzcie się na saunę. Tych nie brakuje nawet w niewielkich miejscowościach, często znajdziecie je przy basenach lub siłowniach. Korzystając z sauny, należy jednak zachować ostrożność – zbyt długi czas w wysokiej temperaturze może po prostu zaszkodzić.

Przeczytaj również  Joga – ćwiczenia dla ducha i ciała

 

Warsztaty jogi

Joga nie jest w żadnym wypadku sportem zimowym, ale jeśli jej nie próbowaliście, to ferie mogą być doskonałym okresem do wykonania tego kroku. Można wykorzystać ten czas na nieco bardziej intensywne warsztaty, podczas których poznacie tajniki asan i przekonacie się, czy joga jest dla Was. By wybrać się na takie zajęcia, nie trzeba inwestować w żaden sprzęt, wystarczy niekrępujące ruchów ubranie, mata i… to tyle.

 

Warsztaty kulinarne

Ostatnia propozycja tylko pozornie ma niewiele wspólnego ze sportem. Nie ma sukcesów w żadnym sporcie (że o odchudzaniu nie wspomnę!) bez odpowiedniej diety. Ferie to świetny czas, by wybrać się na warsztaty kulinarne. Tematyką mogą być słodkie ciasteczka, sushi, kuchnia włoska czy fit sałatki. Bez względu na to, jakie warsztaty wybierzecie, możecie liczyć na dobrą zabawę, miło spędzony czas i doznania smakowe. Palce lizać!

Comments

comments

Comments

comments