Pracownik Courir, Agata Miszczak Courir / Manager Kategorii Obuwie, Tekstylia i Akcesoria w Courir opowiada o swoich zainteresowaniach: badmintonie, żeglarstwie, siatkówce, pływanie i podróżach.

Żeglarstwem zaraziłam się nim całkiem niedawno – jakieś dwa lata temu 🙂 Sport ten jest trudny, jednak z przyjaciółmi to nie ma znaczenia. Żadna pogoda – deszcz czy słońce, wiatr czy bezruch – nie przeszkadza nam w świetnej zabawie. Liczy się wtedy to, że możemy być razem, usłyszeć szum wody i poczuć delikatną bryzę na twarzy. W tym wszystkim towarzyszy nam dzika natura Mazur, które są przepiękne. Bardzo uspokajają, dają możliwość odcięcia się od zgiełku miasta czy codziennego pędu za dobrobytem.

Poza tym spędzając na łódce kilka dni razem (dzień i noc), możemy się jeszcze lepiej poznać i pogłębić naszą przyjaźń. Na łódce nie ma wymówek, każdy się do czegoś przydaje i stajemy się wspólnie działającym zespołem.

Każde nasze rejsy to niezaprzeczalnie nasze zwycięstwo w drodze do swego rodzaju WOLNOŚCI!

 

Badminton

Chyba nie ma osoby, która nie próbowała grać w badmintona lub jego bardzo popularną podwórkową odmianę tzw. kometkę. W moim przypadku ta, wydawałoby się, dziecięca zabawa stała się odskocznią od codzienności, przyjemnością oraz sposobem na aktywne spędzanie czasu. Z czasem badminton stał się moim hobby, a w końcu ogromną pasją. Moja przygoda z badmintonem rozpoczęła się na studiach. To tam pierwszy raz na zajęciach z wychowania fizycznego spróbowałam swoich sił w tym sporcie. Następnie przez cały okres studiów byłam aktywną zawodniczką, grałam w reprezentacji uczelni. Moje największe osiągnięcia to:

  • I miejsce w turnieju z cyklu VICTOR II Mistrzostwa Polski Amatorów w badmintonie, gra mixtowa
  • II miejsce w klasyfikacji drużynowej uczelni społeczno-przyrodniczych w turnieju Akademickich Mistrzostw Polski w badmintonie
  • III miejsce w Akademickich Mistrzostwach Warszawy i Mazowsza, gra podwójna.
Przeczytaj również  Czy warto zakładać kask rowerowy? Zobacz wideo!

Badminton jest świetną dyscypliną ogólnorozwojową – kształtuje wszystkie partie mięśniowe, począwszy od mięśni łydek, ud, brzucha, grzbietu (głównie lędźwi) aż po ramiona. To sport dla osób w każdym wieku, bez względu na wzrost i wagę.

 

Troszeczkę się rozpisałam, ale prawdę mówiąc, to: nieważne, jak; nieważne, gdzie… Ważne, żeby robić to, co się kocha, a nigdy nie będzie człowiek się męczył!

 

Comments

comments

Comments

comments