Generalnie zasada jest prosta: im lepiej będziesz dbać o swój rower, tym dłużej i bardziej niezawodnie ci posłuży. Zatem jak często odwiedzać serwis rowerowy? I jakie czynności powinny zostać tam wykonane?

Jak zwykle w takich sytuacjach, odpowiedź brzmi: to zależy. Inaczej bowiem należy dbać o rower, którym ktoś sporadycznie dojeżdża do pracy lub na rekreacyjne wycieczki rodzinne, a inaczej wygląda to w przypadku sprzętu MTB, na którym zawodnik ściga się w trudnym terenie. W przypadku pierwszego roweru wystarczy przeserwisować go dwa razy do roku: przed sezonem i po nim. Rower używany w sposób zawodniczy, w ciężkich warunkach (błoto, deszcz, piach), trzeba czyścić regularnie.

Serwis rowerowy – co dzieje się „na zapleczu”?

Kompleksowy serwis obejmuje m.in. rozebranie i czyszczenie piast, sterów i suportu, a także regulację i kontrolę hamulców i przerzutek. Jeśli potrzeba, serwisant powinien wycentrować koło, obowiązkowo należy też sprawdzić sztywność wszelkich połączeń oraz brak uszkodzeń poszczególnych elementów.

Jeśli chcecie poznać więcej szczegółów na ten temat, obejrzyjcie film, w którym #AmbasadorGoSport Piotrek Adamiec odwiedza serwis rowerowy w jednym ze sklepów GO Sport.

 

   

Comments

comments

Przeczytaj również  10 kroków, jak zacząć biegać

Comments

comments