Wygodne i dobrze amortyzowane, a przy tym lekkie i dynamiczne – to najkrótsza charakterystyka butów Reebok Floatride Energy przetestowanych przez Ambasadorów GO Sport.

 

   

Ten model butów biegowych ma podeszwę zrobioną z nowoczesnej pianki TPU, która jest o prawie jedną trzecią lżejsza od standardowej pianki EVA. Lekkości butom dodaje siatkowa cholewka. Wykorzystanie nowoczesnych materiałów pozwala zaoferować biegaczom wystarczającą amortyzację i wygodę. Buty przetestowało troje Ambasadorów GO Sportu, poznajcie ich opinie.

 

Reebok Floatride Energy to wygoda

– Pierwsze, na co zwróciłam, uwagę to wygoda. Buty świetnie dopasowują się do stopy i bieg w nich jest bardzo komfortowy – zauważa Magdalena Kędziora znana jako Strong & Fit Women, której recenzję możecie przeczytać na jej blogu.

Komfort użytkowania dostrzegł także Dominik Stanek, czyli Runoholic (jego recenzja jest tutaj). Dodatkowo buty Reebok Floatride Energy przekonują go dobrą wentylacją, która przydaje się, gdy treningi robimy w wyższych temperaturach.

– Nie tylko są lekkie i wygodne, lecz zapewniają też świetną amortyzację podczas dłuższych wybiegań. Zdążyłem w nich zrobić  kilka treningów na dystansie 20 km i dłuższych i już wiem, że pojadą ze mną na wiosenny maraton – deklaruje Runoholic.

 

Na jakie treningi zabierać Reebok Floatride Energy?

Według producenta, Floatride Energy to obuwie na codzienne treningi na twardej nawierzchni (asfalt, chodniki itd.). Są one przeznaczone dla osób o neutralnym typie stopy, które oczekują wysokiej amortyzacji. Ten opis sugeruje, że są to buty treningowe raczej do spokojnego biegania. Ale Ambasadorzy GO Sport zwracają uwagę, że dzięki lekkości model ten sprawdzi się też na szybszych treningach.

– Pobiegałem część trasy, klasycznie lądując na pięcie, a potem część dystansu na przedniej części stopy. Miałem wrażenie, że nie czuję tych butów. One po prostu mnie niosły. Moim zdaniem Reebok Floatride Energy są bardzo dynamiczne. Gdy czasami w nich biegnę, muszę się hamować, bo nogi same chcą przebierać szybciej – opisuje Marcin Rosak, Runnerski.

Przeczytaj również  Jak wybrać buty do biegania po lesie lub w górach?

 

Czy Reebok Floatride Energy są ładne?

Estetyka butów (jak i innych elementów biegowej garderoby) to naturalnie sprawa bardzo indywidualna. Na biegowym rynku Floatride Energy są jednak oceniane pozytywnie. – Wizualnie nie mam żadnych zastrzeżeń. Wszystko jest perfekcyjne i wyglądają wręcz cudownie – zachwyca się Dominik Stanek, Runoholic. Podobać może się zarówno męska, jak i damska wersja.

Wady?

– Jedynym minusem jest to, że obtarły mnie na pięcie. Jednak naklejenie delikatnego plasterka załatwiło sprawę – zauważa Magdalena Kędziora, Strong & Fit Women. Otarcia to jednak sprawa bardzo indywidualna, pozostali testerzy nie mieli takich nieprzyjemności.

 

Oczywiście dobór butów to kwestia bardzo złożona i to na wielu płaszczyznach. Pamiętajcie, by zrobić to rozsądnie i bez pośpiechu. O tym jak wybrać buty do biegania pisaliśmy w tym artykule.

 

Comments

comments

Comments

comments