Choć do początku sezonu komunijnego zostało jeszcze trochę czasu, warto już dziś zastanowić się nad tym, co chcemy kupić, by uniknąć panicznych poszukiwań w ostatnim tygodniu. Świetnym rozwiązaniem będzie prezent na komunię związany ze sportem – w dobie smartfonów i tabletów każda aktywność dziecka jest na wagę złota.

 

Wybór prezentu komunijnego rozbija się zwykle o budżet. Nie ma oczywiście „oficjalnych” wyznaczników, ale krótka ankieta wśród znajomych i research w internecie wskazują, że najgorzej mają rodzice chrzestni i dziadkowie, bo kwota minimalna to 500 zł. Bliska rodzina może śmiało pojawić się z podarunkiem wartym 300–400 zł, a dla pozostałych gości minimum wynosi 100–200 zł. Praktyka wskazuje, że górnych granic praktycznie nie ma. Laptopy, skutery, quady – poziom szaleństwa bywa przekroczony o kilka długości.

GO Blog przedstawia kilka pomysłów sportowych prezentów komunijnych w różnych przedziałach cenowych.

 

Sportowy prezent na komunię za 100–200 zł

Za 100–200 złotych mamy spory wybór sportowych prezentów – warto, by był on dopasowany do tego, co lubi obdarowywane dziecko. Młody piłkarz ucieszy się z piłki Adidas Telstar18 przygotowanej na mistrzostwa świata w Rosji, aktualnie oryginalna replika kosztuje 119,99 zł.

W podanej kwocie można zmieścić też praktyczny zestaw akcesoriów rowerowych – to będzie doskonały prezent w sytuacji, gdy ktoś inny kupuje rower. Za mniej niż 200 zł kupić można kask, licznik i zestaw lampek.

Poniżej 200 zł można także kupić rolki, wrotki, deskorolkę lub jedną z wariacji na jej temat.

 

Sportowy prezent na komunię za 200–400 zł

Wyższa kwota dostępnego budżetu oznacza, że możemy kupić prezent lepszej jakości. Może być np. tak, że dziecko od jakiegoś czasu jeździ na rolkach, ale chciałoby mieć lepsze. Warto zwrócić uwagę, by były one zbudowane w taki sposób, by zabezpieczały kostkę i stopę przed urazami. Duże znaczenie mają też kółka i łożyska, to od nich zależeć będzie komfort i szybkość jazdy, a od materiału, z jakiego będą wykonane kółka – ich trwałość. Przykładowo w tej kwocie kupić można występujący zarówno rolki Rollerblade Thunder w wersji chłopięcej, jak i dla dziewczynek.

Przeczytaj również  Sportowy prezent na Dzień Dziecka na każdą kieszeń

W przedziale 200–400 zł wchodzimy też na wyższy poziom różnego rodzaju desek, kupić można np. deskorolkę Street Surfing Road Blast zbudowaną z dziewięciowarstwowego drewna klonowego, która nadaje się do jazdy zarówno po mieście, jak i w skateparku. Kwota ta wystarczy również na zakup sportowego zegarka, który może posiadać funkcje smartwatcha.

 

Sportowy prezent na komunię za 400–1000 zł

Dla fanatyka piłki nożnej wymarzonym prezentem będzie prawdziwa piłka meczowa z mistrzostw świata. To wydatek rzędu 500 zł. Piłka Adidas Telstar18 przygotowana na MŚ w Rosji ma nie tylko bezszwową powierzchnię, lecz także wbudowany czujnik NFC dający dostęp do ekskluzywnych treści z poziomu smartfona.

Do tysiąca złotych można także kupić bardziej rozbudowany zegarek (np. z czujnikiem GPS – to prezent dla młodych biegaczy lub pasjonatów górskich wycieczek) lub jeden z podstawowych modeli rowerów. Tematowi wyboru roweru dla dziecka zajmiemy się w jednym z kolejnych wpisów.

 

   

Sportowy prezent na komunię za więcej niż 1000 zł

Kwota 1000 zł otwiera drzwi, za którymi przede wszystkim znacznie rośnie wybór rowerów. Pojawia się np. Kiter 50 – to rower marki Kellys na 24-calowych kołach, z amortyzatorem i osprzętem znanej marki Shimano.

Do gry wchodzą też nowoczesne pojazdy jak np. dwukołowe deski GoBoard wyposażone w silnik elektryczny i żyroskopy. Deska taka daje ogromną frajdę z jazdy i pozwala sprawnie poruszać się np. na drodze dom–szkoła. Podobnie zresztą jak elektryczne hulajnogi, które coraz bardziej zyskują na popularności, a to wydatek rzędu 1200–1500 złotych.

Comments

comments

Comments

comments