70 proc. Polaków przyznaje się do jazdy na rowerze, a 5 proc. z nas uprawia kolarstwo wyczynowe – wynika z badania przeprowadzonego w ubiegłym roku przez CBOS. Nic więc dziwnego, że dział „rowery” jest jednym z najbardziej obleganych w trakcie świątecznych zakupów. Jaki w takim razie prezent dla rowerzysty wybrać?

Jak zwykle w tego typu poradnikach na GO Blogu, przygotowaliśmy kilka zakresów cenowych, dzięki czemu łatwiej znajdziecie upominek mieszczący się w założonym budżecie. Przed podjęciem decyzji koniecznie przeprowadźcie dokładny wywiad, by kupić coś, czego obdarowywany nie ma.

 

Prezenty dla rowerzysty do 50 zł

Niespełna 50 zł wydacie, kupując rękawiczki rowerowe Meteor WX301. To model, który sprawdzi się podczas jesienno-zimowych dojazdów do pracy czy w czasie weekendowego wypadu do lasu. Rękawice chronią dłonie przed zimnem i deszczem. Zwróćcie uwagę, czy można w nich obsługiwać ekran dotykowy, sprawdzić drogę czy odebrać połączenie bez ich zdejmowania.

Jeszcze mniej kosztują lampki rowerowe. Każdy poruszający się jednośladem powinien mieć przednie i tylne światło. Warto je mieć włączone nawet za dnia, widoczności na drodze nigdy za wiele.

 

Prezenty dla rowerzysty za 50–100 zł

W przedziale do 100 zł znaleźć można niezłej jakości zabezpieczenie rowerowe lub licznik rowerowy marki Sigma. Licznik może być świetnym prezentem zarówno dla młodszego, jak i starszego rowerzysty. Ta kwota wystarczy też do zakupu dobrej jakości czapki (zakładamy takową pod kask w chłodne dni) czy skarpetek kolarskich.

 

Prezenty dla rowerzysty za 100–200 zł

Wysokiej klasy rękawiczki kolarskie marki Shimano to gwarancja komfortu cieplnego w trudnych warunkach pogodowych. Wysokiej klasy rękawice są miękkie i wygodne. Innym elementem kolarskiej garderoby podnoszącym komfort jazdy w razie niepogody są ciepłe ochraniacze na ramiona i nogi.

Przeczytaj również  Jak impregnować buty turystyczne?

Ale rzeczą, która w moim wypadku była największą rewolucją, są ochraniacze na buty kolarskie. O ile na inne części ciała często można założyć odzież biegową czy narciarską, to ochraniacze stóp są wyjątkowe i nigdzie indziej ich nie znajdziecie. Dzięki solidnej warstwie neoprenu i szczelnemu przyleganiu do stopy, chronią przed deszczem i zimnem. W dolnej części ochraniacze są tak uszyte, by pasować do większości modeli butów kolarskich. Dobrej jakości ochraniacze na buty to wydatek 100–150 zł.

Za podobną kwotę kupić można markowy kask rowerowy lub podstawowy model koszulki kolarskiej. Pryz wyborze zwróćcie uwagę (naturalnie oprócz rozmiaru) na to, by koszulka miała łatwo dostępne kieszenie i dobrej jakości wykończenie – dzięki temu służyć będzie długie lata.

 

Prezenty dla rowerzysty za ponad 200 zł

Największy wybór upominków jest zwykle w najwyższym przedziale cenowym, nie inaczej jest w przypadku upominków dla rowerzystów. Mamy do wyboru m.in. spodenki kolarskie, kurtki wiatrówki czy całe zestawy bielizny termicznej.

Poszukując prezentów, warto jednak wyjść poza schemat. Osoba, która trenuje kolarstwo, a nie dojeżdża rowerem do pracy, na pewno ucieszy się z sesji u bike-fittera (to osoba, która dopasowuje rower do użytkownika), pakietu wizyt u fizjoterapeuty czy vouchera na usługę trenerską.

   

Jeśli budżet prezentowy jest dużo wyższy niż kilkaset złotych, można pokusić się o wykupienie kolarskiego wypadu na trasę Giro d’Italia czy Tour de France albo zimowy obóz w słonecznej Hiszpanii. Nie znam kolarza, który z czegoś takiego by się nie ucieszył.

 

Zobacz, jakie prezenty dla rowerzystów na Święta poleca #AmbasadorGOSport Piotrek Adamiec

Comments

comments

Comments

comments