Darmowe zajęcia z jogi w plenerze przeznaczone są dla wszystkich. Coś dla siebie znajdą zarówno zaawansowani, jak i ci, którzy jeszcze nigdy na jodze nie byli.

 

Z roku na rok oferta darmowych zajęć sportowych rośnie w każdym mieście. Chętni mają z kim pobiegać czy pojeździć rowerem. Ostatnio dynamicznie rozwija się też oferta darmowych zajęć jogi w plenerze. Tego typu zajęcia odbywają się na całym świecie. Promują aktywny tryb życia, a dla laików są szansą na spróbowanie, czym jest joga.

Nie brakuje naukowych badań wskazujących na uspokajające działanie koloru zielonego. W tym kontekście zajęcia jogi w otoczeniu roślinności jawią się jako rozwiązanie idealne.

Joga dla początkujących

Zajęcia w otoczeniu zieleni (zwykle tego typu akcje organizowane są w parkach) to doskonała okazja, by jogi spróbowały osoby, które nie miały z nią wcześniej nic wspólnego. – Poziomy trudności treningów dostosowane są do grupy zainteresowanych. Zatem każdy może przyjść bez obaw, że nie podoła jakiemuś ćwiczeniu – mówi Daria Godłoża, ambasadorka GO Sport, trenerka jogi prowadząca darmowe zajęcia w plenerze #GOYoga.

Na treningach mile widziani są zarówno sportowcy, jak i ci, którzy z aktywnością fizyczną nie mają niczego wspólnego. – #GOYoga ma na celu uświadomienie ludziom, że życie, w którym pojawia się aktywność fizyczna, jest dużo przyjemniejsze – deklaruje Daria Godłoża.

Ogromną zaletą darmowych treningów jogi w plenerze jest ich dostępność. Na zajęciach można pojawić się po prostu z marszu. – Wystarczy przyjść w wygodnym stroju. Wygodnym, czyli takim, w którym będziemy czuć się komfortowo. Do zajęć potrzebna jest też mata. Ale osoby, które jej nie mają, nie powinny się martwić. GO Sport udostępnia maty do jogi. Zatem nie macie wymówki, zapraszam na trening #GOYoga – zachęca Daria Godłoża.

Przeczytaj również  Maratony, które warto przebiec: Marathon de Paris

 

Zapisz się na wydarzenie:

 

Nie tylko dla laików

Obecność początkujących nie oznacza wcale, że znający już różne asany będą się nudzić. Darmowe treningi są zwykle tak prowadzone, by każdy znalazł coś dla siebie. W jodze nie chodzi bowiem o pojedynki czy wyzwania, ale o to, by po wyjściu z zajęć każdy miał poczucie, że zrobił coś dobrego dla siebie.

Sprawę ułatwia zróżnicowanie samej jogi. Wśród rodzajów jogi znajdują się zarówno te bardziej dynamiczne, jak i te spokojne. Nie sposób się nudzić. Jedne wymagają kondycji, inne tylko skupienia. Naprawdę każdy znajdzie coś dla siebie.

Comments

comments

Comments

comments