Kilka lat temu Polski Związek Lekkiej Atletyki opublikował raport o polskim rynku biegowym. Wynikało z niego, że więcej niż 20 proc. mieszkańców naszego kraju bardziej lub mniej regularnie biega. Nic więc dziwnego, że biegowe prezenty coraz częściej trafiają pod choinkę. Jeśli na Waszej liście osób do obdarowania jest biegacz, zapoznajcie się z naszymi podpowiedziami upominków w różnych przedziałach cenowych.

 

   

Świąteczny prezent dla biegacza za mniej niż 50 zł

Wśród najtańszych upominków znaleźć można różnego rodzaju czapki chroniące głowę przed chłodem czy opaski na rękę, w których można schować w trakcie treningu na przykład klucze. Bardzo praktycznym prezentem będzie też świecąca diodami LED opaska zakładana na kostkę. To drobiazg, z którego korzystać powinna każda osoba trenująca przed świtem lub po zmroku. Taka lampka znacznie podnosi widoczność, a przez to i poziom bezpieczeństwa. Za 50 zł można też kupić kamizelkę biegową, która jest doskonałym rozwiązaniem na jesienno-zimową pogodę. W kurtce wtedy jest za ciepło, a bez niej za zimno. Poniżej 50 zł mamy też spory wybór skarpet biegowych.

 

Świąteczny prezent dla biegacza za 50–100 zł

Dokładając nieco gotówki, za 50–100 zł można kupić markową czapkę Adidas lub New Balance, a jest to rzecz, która przyda się każdemu. Ja lubię biegać w czapce z daszkiem nie tylko przy słonecznej pogodzie, ale także w deszczu – daszek chroni wtedy oczy przed irytującymi kroplami. Za podobną kwotę znajdziemy dobrej jakości rękawiczki biegowe. Zwróćcie uwagę np. na model Asics PFM Mitten, które charakteryzuje dodatkowa nakładka na palce chroniąca przed wiatrem.
 

Redaktor prowadzący poleca:

 

Świąteczny prezent dla biegacza za 100–300 zł

Mając w budżecie kwotę około 200 zł, można pokusić się o zakup wysokiej jakości odzieży termicznej. Dobra koszulka znajdzie zastosowanie zarówno u biegacza, jak i kolarza czy narciarza. Przyda się też na dłuższy spacer z dziećmi czy na zimową wyprawę do lasu lub w góry. To naprawdę wielofunkcyjna rzecz i warto, by każdy miał coś takiego w szafie.

Przeczytaj również  #AmbasadorGOSport – Joanna Daniel: Testy ATHLITECH

Około 200 zł kosztują sportowe maski przeciwsmogowe. Maska taka nadaje się do wykorzystania podczas spokojnego biegania, spacerów czy uprawiania nordic walkingu. Za 200–300 zł znaleźć można też dobre buty biegowe, ale tu warto być ostrożnym, bo dobór odpowiednich nie jest łatwy.

 

Świąteczny prezent dla biegacza za ponad 300 zł

Jak zwykle, w najwyższym przedziale kwotowym można naprawdę zaszaleć. Topowe buty biegowe to wydatek przekraczający 500 zł, a na rynku dostępne są kurtki za 1000 zł i więcej. Osobie, która chce spróbować sił w biegach ultra, kupić można zaawansowany plecak biegowy lub topowe kije do biegania po górach. A gdy budżet jest bardzo, bardzo gumowy, to można w ramach podarunku zafundować komuś obóz biegowy w górach lub zegarek do biegania.

Comments

comments

Comments

comments