Świąteczne prezenty to odwieczny problem każdego z nas. Co kupić bratu, co kupić siostrze, szwagrowi, bratankom czy ukochanej? GO Sport podpowiada, co można podarować aktywnej osobie, zapraszamy do lektury!

Wybór świątecznych podarunków najbardziej zależy od budżetu, w którym się poruszamy. Inaczej wyglądają zakupy, gdy do wydania jest 20 czy 30 złotych, a inaczej, gdy jest to 200, 500 czy wręcz nieograniczona kwota.

 

Świąteczne prezenty dla aktywnych do 50 zł

Kilkadziesiąt złotych to dla wielu bazowa kwota na świąteczny podarunek. Zdecydowanie nie są to pieniądze, za które nie da się niczego kupić. 40–50 zł to kwota, za którą kupimy podstawową czołówkę lub ręcznik szybkoschnący. Obie rzeczy są bardzo praktyczne i przydadzą się każdemu. Zajmują niewiele miejsca, mieszczą się w bagaż podręczny i każdy plecak, a zastosowania są bardzo szerokie.

Osoba aktywna powinna się też ucieszyć np. z wodoodpornego pokrowca na plecak. Ochroni on zawartość przed deszczem nie tylko podczas górskiej wędrówki, lecz także dojazdu rowerem do pracy.

 

Świąteczne prezenty dla aktywnych za 50–150 zł

W wyższym przedziale kwotowym mamy np. spory wybór bielizny turystycznej, która wcale nie musi służyć tylko do turystyki. Rzeczy te nadają się również na rower, do biegania i do nordic walkingu. Świetnie sprawdzają się także po prostu w mroźne dni na co dzień.

W górnej granicy przedziału 50–150 zł warto zwrócić uwagę m.in. na hybrydowy polar Wanabee Belledonne. Jest wygodny, ciepły i można go założyć zarówno na wieczorny spacer, jak i na intensywniejszy marsz z kijami. Ma też kaptur i zapinane kieszenie, co podnosi jego funkcjonalność.

 

Świąteczne prezenty dla aktywnych za 150–300 zł

Kapitalnym prezentem dla każdego będzie dobrej jakości czapka. Zwróćcie na przykład uwagę na model czapki Kama AW54. Została ona zrobiona z wełny merynosów, a w środku ma membranę. Daje więc pełną ochronę przed wiatrem, deszczem i zimnem.

Przeczytaj również  Czy maska antysmogowa do biegania działa? Zobacz nasz test!

W tym przedziale kwotowym kupimy też świetną czołówkę dającą światło na poziomie kilkuset lumenów (przeczytaj więcej o wyborze czołówki), z regulacją jasności strumienia. Jest to też kwota, za którą kupimy najwyższej jakości bieliznę termiczną z wełny merynosów, np. tę produkowaną przez polską firmę Brubeck.

 

Zobacz, jakie prezenty dla rowerzystów na święta poleca #AmbasadorGOSport Piotrek Adamiec

 

Świąteczne prezenty dla aktywnych za ponad 300 zł

Ponad 300 zł trzeba wyłożyć na dobre buty biegowe lub kolarskie. Rowerzyście można kupić markowe spodenki lub koszulkę kolarską, a biegaczowi – wodoodporną lekką kurtkę. Każdy z nich ucieszy się też ze sportowego zegarka z GPS. Ceny podstawowych modeli zaczynają się od kilkuset złotych. Te najbardziej zaawansowane to już wydatek przekraczający trzy tysiące złotych.

Dla gadżeciarzy świetnym rozwiązaniem będzie… podgrzewana odzież. Marka Glovii ma w swojej ofercie m.in. podgrzewane elektrycznie wkładki do butów i rękawice narciarskie. Takie rękawice sprawią ogromną radość nie tylko narciarzowi, ucieszy się też z nich całoroczny motocyklista czy fotograf, który lubi zimowe kadry.

 

Redaktor prowadzący poleca świąteczne prezenty dla biegaczy:

Comments

comments

Comments

comments