Każdy z nas ma czasem chęć wyjechać z dala od wielkiego miasta i tłumów ludzi. W takiej sytuacji idealny jest urlop na łonie natury, np. na biwaku w malowniczym, nieco odosobnionym miejscu. Potrzebny jest jednak do tego odpowiedni sprzęt, w tym oczywiście namiot. W naszym poradniku podpowiadamy, jaki namiot kupić.

Z tekstu dowiesz się:

  • jakie rodzaje namiotów znajdziesz w sklepach
  • jakie cechy powinien mieć dobry namiot rodzinny
  • jaki namiot będzie najlepszy na plażę.

W sklepach Go Sport możesz znaleźć wiele rodzajów namiotów o różnych cechach i parametrach. Podpowiadamy, jaki namiot wybrać, by spełnił wszystkie Twoje oczekiwania!

Jaki namiot wybrać – podstawowe informacje

Oczywiście najważniejszą cechą namiotu jest jego pojemność. Jeśli lubimy biwakować w samotności, wystarczy nam niewielki namiot jednoosobowy z praktycznym przedsionkiem, w którym można trzymać niezbędny sprzęt biwakowy oraz odzież turystyczną (wśród naszych klientów dużą popularnością cieszy się m.in. wysokiej jakości odzież marki The North Face oraz Brubeck). W przypadku wyjazdu rodzinnego konieczny staje się zakup namiotu trzy-, cztero-, a nawet pięcioosobowego z podziałem na sypialnie.

Ważny jest również środek transportu. Jeśli na miejsce wypoczynku dojedziemy samochodem i będziemy mieli do dyspozycji pojemny bagażnik, możemy się zdecydować na większy i bardziej komfortowy namiot. Sprawa będzie mieć się inaczej, gdy podróżować będziemy pieszo lub rowerem. Warto więc ustalić priorytety – dla jednych będzie to lekkość, dla innych – pojemność, dla jeszcze innych – łatwość rozkładania namiotu.

Rodzaje namiotów

Jakie rodzaje namiotów można znaleźć w sklepach?

  • Namioty wolnostojące

Są bardzo wygodne do rozkładania – bez odciągów i szpilek: cała konstrukcja utrzymuje się na skrzyżowanych pałąkach. Można go rozbić na twardszym podłożu, a także na plaży. Namioty tego typu nie muszą być trwale przytwierdzone do podłoża – można je przesunąć w inne miejsce już po rozbiciu, np. gdy w pierwotnie miejscu jest zbyt słonecznie. Wszystko to sprawia, że są szczególnie popularne wśród osób preferujących wypoczynek w górach.

  • Namioty tunelowe

Do ich rozbicia potrzebne Ci już będą śledzie, szpilki i linki. Jak sama nazwa wskazuje– mają one półokrągły stelaż pokryty materiałem. Doskonale sprawdzają się w wietrznych rejonach. Ten typ namiotu jest pobawiony ostrych skosów, które często ograniczają przestrzeń użytkową. Bardzo praktyczne są również namioty tunelowe z przedsionkiem, który w razie potrzeby może pełnić funkcję kuchni.

  • Namioty igloo

Dzięki półkolistej konstrukcji namioty tego typu są niezwykle wytrzymałe i odporne nawet na bardzo silne podmuchy wiatru. Namiot igloo jest najwyższy w punkcie centralnym, ale im bliżej boków, tym jest niższy – z boku przechowuje się więc bagaż, a śpi czy odpoczywa – na środku. Można go postawić zarówno na miękkim, jak i twardym podłożu, np. na piasku czy na śniegu. Namiot igloo jest również bardzo prosty w rozkładaniu.

Przeczytaj również  Jak wybrać strój do biegania?

Jeśli uda Ci się już wybrać odpowiedni namiot, pozostaje Ci dokupić odpowiedni sprzęt biwakowy i odzież turystyczną (bardzo praktyczny może okazać się np. polar The North Face – ich szeroki wybór znaleźć można w naszych sklepach) i ruszać na łono natury!

Comments

comments

Comments

comments