Aby zacząć swoją przygodę ze sportem, nie trzeba wiele. Tak naprawdę wystarczy wyjść z domu i zacząć biegać lub przejść się na siłownię plenerową do pobliskiego parku. Bycie fit jest jednak uzależniające – poprawa zdrowia i sylwetki silnie motywują i sprawiają, że chcesz ćwiczyć więcej.

Wraz ze wzrostem Twoich umiejętności i polepszającą się formą zaczynasz chodzić na siłownię lub zajęcia grupowe, a do Twojej porannej rutyny dołącza spakowanie do torby butów sportowych, zestawu odzieży treningowej oraz shakera do odżywek. Dla kogo jednak są przeznaczone shakery na siłownię? Czy nie można zastąpić ich zwyczajną butelką lub bidonem? Odpowiadamy na te pytania, by rozwiać wszelkie wątpliwości na temat shakerów.

Czym są shakery do odżywek?

Shaker do odżywek to charakterystyczny szeroki bidon z odkręcaną górną pokrywą posiadającą u góry dodatkowy węższy zakręcany lejek. Być może na siłowni widziałeś kulturystów popijających z niego odżywki zaraz po zakończonym treningu. Kolejne miejsce, w którym można zaobserwować go w użyciu, to komunikacja miejska. Gadżet sprawdza się podczas podróży, gdyż jest bardzo praktyczny – wystarczy dolać do środka wody i po krótkim wstrząśnięciu wypić duszkiem jego zawartość.

Te dwa przykłady świetnie ilustrują główne przeznaczenia shakera. Jest to specjalnie zaprojektowany rodzaj bidonu dla sportowców i osób aktywnych, w którym miesza się odżywki i suplementy diety, by błyskawicznie je spożyć.

Jaką przewagę nad zwyczajnymi butelkami ma shaker sportowy?

Wytrzymałość i ergonomia shakera bije każdą butelkę na głowę, bo stworzono go z myślą o osobach aktywnych fizycznie. Większość suplementów diety i odżywek ma sypką postać, dlatego znacznie łatwiej jest nasypać odpowiednią dawkę preparatu do odkręconego shakera, w którym pokrywa ma szerokość średnicy całego pojemnika. Podobnie ma się sprawa z odmierzeniem ilości cieczy – shakery posiada zazwyczaj podziałkę umożliwiającą dokładne zachowanie proporcji wody do odżywki.

Przeczytaj również  Jaka odzież do biegania sprawdzi się najlepiej jesienią?

Kolejna sprawa to mieszanie – dobry shaker do odżywek jest wyposażony w mieszadło w postaci kuli zwiniętej ze spiralnego drutu. Po wrzuceniu do środka shakera pomaga dokładnie rozbić grudki suplementu oraz przyspieszyć połączenie się obu składników w jednorodny roztwór.

Nie stosuję odżywek – po co mi shaker sportowy?

Może się wydawać, że jeżeli nie stosujesz odżywek i suplementów diety, shaker będzie tylko zbędnym wydatkiem. Nic bardziej mylnego! Czy zdarza Ci się nie mieć czasu na lunch lub lubisz długie spacery w słoneczny dzień? Na rynku istnieją już suplementy całych posiłków, mogące od czasu do czasu z powodzeniem zastąpić śniadanie lub obiad. Trzeba jedynie zalać je wodą, wymieszać i spożyć.

Shaker z powodzeniem może służyć też za bidon lub butelkę wielorazowego użytku. Stworzono go z myślą o osobach aktywnych, dlatego jego wytrzymałość jest dużo większa od standardowych butelek PET. Jeśli korzystasz z takiego pojemnika, dbasz również o środowisko, gdyż nie kupujesz kolejnych napojów w plastikowych butelkach.

Shakery na siłownię – jaki wybrać?

Wiesz już więc, że shaker może stać się jednym z Twoich ulubionych akcesoriów treningowych. Jaki model wybrać? To zależy od indywidualnych potrzeb. W ofercie GO Sport znajdują się najróżniejsze shakery, dzięki czemu z pewnością znajdziesz taki, który odpowiada Twojemu trybowi życia.

Comments

comments

Comments

comments