Koniec listopada rozpoczyna gorący okres zakupów świątecznych. Nieliczni zapobiegliwi mają już większość prezentów, ale większość osób dopiero się za to zabiera. Dla tych, którzy nie wiedzą, co kupić na święta dziecku, GO Blog przygotował ściągawkę.

 

Wybór świątecznych prezentów dla dzieci jest ogromny, warto w świątecznym szaleństwie kupić choć kilka upominków związanych ze sportem. Wszak sport to zdrowie, a czym skorupka za młodu nasiąknie…

 

Sportowy prezent dla dziecka na święta do 50 zł

Wbrew pozorom już za kilkadziesiąt złotych można kupić dziecku sportowy prezent, z którego będzie czerpało radość. Młody fan piłki nożnej będzie zapewne szczęśliwy, wyciągając spod choinki miniaturę oficjalnej piłki z ostatnich mistrzostw świata. Adidas World Cup Telstar 18 mini kosztuje około 40 zł i będzie doskonałym elementem wystroju młodzieżowego pokoju.

Jeśli mamy do obdarowania młodego piłkarza, to prezent warto dopasować do jego potrzeb. Za mniej niż 50 zł można kupić markowe rękawice bramkarskie Nike lub Adidas, ochraniacze czy getry. Wszystko zależy od pozycji, na której gra.

Zdecydowana większość dzieci ma rower i na nim jeździ. Jednym ze sposobów na zachęcenie do aktywności jest zakup jakiegoś gadżetu. Za 50 zł lub mniej można kupić np. rękawiczki rowerowe lub podstawowy model licznika rowerowego.

Ale nie tylko piłką nożną i rowerem młody człowiek żyje. Kilkadziesiąt złotych wystarczy, by kupić podstawowy model okularków pływackich i z dużym prawdopodobieństwem będzie to udany prezent. Pływanie jest świetnym sportem rozwijającym wiele partii mięśniowych i uzupełniającym inne aktywności fizyczne. Warto dziecko do niego zachęcić.

 

Sportowy prezent dla dziecka na święta za 50–100 zł

Mając do dyspozycji kwotę 50–100 zł, można pójść w temat tenisa stołowego. Za 60–80 zł kupimy składaną uniwersalną siatkę do ping-pinga, dzięki której stół do rekreacyjnego odbijania piłeczki zrobimy praktycznie wszędzie. W tym samym zakresie zmieścimy się, kupując zestaw do gry w tenisa stołowego, obejmujący dwie rakietki i kilka piłeczek.

Przeczytaj również  Sportowy prezent na Dzień Dziecka na każdą kieszeń

Podobną kwotę należy wydać, chcąc kupić markową piłkę do koszykówki. Nie będzie to oryginalna piłka, którą rozgrywane są zawodowe mecze, ale dla amatora w zupełności wystarczy.

Zapalonego kolarza, który z rowerem nie rozstaje się nawet zimą (to dotyczyć będzie raczej nastolatków niż mniejszych dzieci), ucieszą zapewne ochraniacze na buty.

 

Sportowy prezent dla dziecka na święta za 100–200 zł

Gdy wejdziemy w kolejny próg cenowy, mamy coraz większe możliwości. W przedziale 100–200 zł można kupić np. kask narciarski lub gogle.

W cenie powyżej 100 zł bez problemu znajdziemy też łyżwy zarówno dla chłopca, jak i dziewczynki. Za 200–250 zł można kupić model z wyższej półki. Droższe łyżwy będą bardziej komfortowe w użytkowaniu, mogą mieć regulację rozmiaru i prawdopodobnie dłużej wytrzymają.

Ze sportów zimowych na pewno warto zwrócić też uwagę na sanki. Choć podstawowe modele da się kupić za kilkadziesiąt złotych, to trzeba mieć świadomość, że te zrobione z plastiku nie będą zbyt trwałe. Wydatek ok. 100 zł wystarczy na solidne sanki, na których pozjeżdżać mogą nie tylko dzieci.

Ale przecież świąteczne prezenty nie muszą ograniczać się do zimowych aktywności. W tym przedziale cenowym bez problemu kupić można rolki, wrotki czy hulajnogę.

 

Sportowy prezent dla dziecka na święta za ponad 200 zł

Gdy ograniczenia cenowe są luźniejsze, można zaszaleć. Markowe buty narciarskie dla dziecka to wydatek na poziomie 300–500 zł, mając do dyspozycji jeszcze więcej, można kupić narty czy deskę snowboardową, a odbiegając od zimowego szaleństwa – elektryczną hulajnogę, hoverboarda lub rower.

Comments

comments

Comments

comments