Osoby uprawiające sport są wdzięczne do obdarowywania. Ciągle im czegoś brakuje, ciągle pojawiają się jakieś nowinki i można sprawić im wiele radości trafionym prezentem. Na łamach GO Bloga rozpoczynamy cykl prezentowy. Na rozgrzewkę: narty i snowboard.

Z raportu mfind.pl wynika, że prawie jedna trzecia Polaków potrafi jeździć na nartach, a czynnych narciarzy jest w naszym kraju ponad cztery miliony. Co kupić narciarzowi lub snowboardziście pod choinkę? Oczywiście wszystko zależy od budżetu, przedstawiamy więc nasze propozycje w kilku przedziałach cenowych.

 

Prezent dla narciarza lub snowboardzisty do 50 zł

Wbrew pozorom, nawet do 50 zł można kupić upominek dla osoby uprawiającej sporty zimowe. W tej kwocie zmieścimy się, wybierając na przykład podstawowy model rękawic narciarskich (dostępne są zarówno męskie, jak i damskie). To rzecz, która przyda się m.in. nastolatkowi, który wyrósł ze swoich, lub komuś, kto poprzednie rękawice zniszczył lub zgubił.

W 50 zł zmieścimy się, stawiając na jeden z elementów odzieży (na przykład polar damski lub męski). Ciekawym rozwiązaniem będzie na pewno opaska marki Brubeck wyprodukowana w technologii 3DPRO. Opaska taka świetnie odprowadza wilgoć, chroniąc jednocześnie przed zimnem i wiatrem. To zatem dobre rozwiązanie do szusowania w relatywnie ciepłych warunkach.

 

Prezent dla narciarza lub snowboardzisty za 50–100 zł

Przeskakując do wyższego przedziału kwotowego, warto spojrzeć w kierunku nakryć głowy. Za niecałe 100 zł można kupić wysokiej jakości czapkę z wełny merynosów, kominiarkę z włókna Supplex® lub czapkę marki Viking z membraną GORE® WINDSTOPPER®. Ochrona termiczna głowy na stoku jest bardzo ważna, dobrej jakości czapka świetnie się tu sprawdzi.

Za nie więcej niż 100 zł można nabyć również podstawowy model gogli narciarskich – to doskonały upominek dla początkujących, którzy nie skompletowali jeszcze potrzebnego zestawu. Dużo radości obdarowanemu sprawią zapewne stylowy buff (czyli chusta wielofunkcyjna) oraz markowe skarpety narciarskie Salomona.

Przeczytaj również  Sportowe prezenty dla dziecka - poradnik zakupowy

 

Prezent dla narciarza lub snowboardzisty za 100–200 zł

Za 100–200 zł bez problemu można znaleźć gogle narciarskie marki Blizzard  lub Uvex. Zwróćcie uwagę, by miały one filtry chroniące oczy (najlepiej UVA, UVB i UVC) oraz przyjemną w dotyku piankę na styku z twarzą, dzięki czemu jazda będzie komfortowa.

100–200 zł to kwota dająca spory wybór jeśli chodzi o odzież termiczną, zaawansowane modele rękawic narciarskich czy polarów.

 

Prezent dla narciarza lub snowboardzisty za 200–500 zł

W przedostatnim przedziale cenowym można znaleźć najbardziej zaawansowane jakościowo i technicznie ubrania, jak na przykład polar hybrydowy CMP Knit-Tech wykonany ze specjalnej mieszaniny tkanin i oferujący jednocześnie ciepło i wygodę. Zależnie od pogody sprawdza się on jako warstwa główna lub pośrednia. Mamy tu też duży wybór kasków snowboardowych i narciarskich oraz bardziej zaawansowane gogle. W tym przedziale można też kupić bazowe spodnie narciarskie.

 

Prezent dla narciarza lub snowboardzisty za ponad 500 zł

Jeśli mamy do wydania 500 zł i więcej, a górny limit nie istnieje, możemy już naprawdę zaszaleć. Za 600–700 zł znajdziemy solidne markowe buty narciarskie, acz te najbardziej zaawansowane to wydatek na poziomie 1,5 tys. zł. Jeśli chcemy komuś sprezentować narty zjazdowe, musimy przygotować się na wydatek przekraczający 1300–1500 zł. Podobnie wyglądają ceny kasków, Uvex HLMT 500 Visor LTD to 1,5 tys. zł.

Narciarska kurtka to co najmniej 200 zł, markowe modele kosztują często 600–700 zł, a ceny najdroższych dochodzą do 2 tys. zł. Zwykle dostajemy za to najwyższej jakości membranę (kurtka jest więc oddychająca, wodoodporna i wiatroszczelna), dobrą ocieplinę oraz klejone szwy i zabezpieczone zamki.

 

Jak dobrać narty? Zobacz:

Comments

comments

Comments

comments