Meczami z Austrią na wyjeździe i Łotwą w Warszawie (odpowiednio 21 i 24 marca) reprezentacja Polski rozpocznie eliminacje Mistrzostw Europy w piłce nożnej, które w 2020 roku rozegrane zostaną w 12 miastach zlokalizowanych w 12 różnych państwach. Poznaj terminarz meczów Polaków oraz pozostałych drużyn.

 

W eliminacjach udział bierze 55 drużyn. Walczą one o 20 miejsc w turnieju. Dodatkowe cztery sloty przydzielone zostaną najlepszym niezakwalifikowanym drużynom z każdej dywizji Ligi Narodów UEFA. W wyniku losowania, które odbyło się na początku grudnia 2018 r. w Dublinie, Polska trafiła do grupy G. Rywalami Biało-czerwonych w tych eliminacjach będą Austria, Izrael, Słowenia, Macedonia i Łotwa.

 

Kalendarz meczów Polaków w eliminacjach EURO 2020

21 marca: Austria – Polska (20:45)

24 marca: Polska – Łotwa (20:45)

7 czerwca: Macedonia – Polska (20:45)

10 czerwca: Polska – Izrael (20:45)

6 września: Słowenia – Polska (20:45)

9 września Polska – Austria (20:45)

10 października: Łotwa – Polska (20:45)

13 października: Polska – Macedonia (20:45)

16 listopada: Izrael – Polska (20:45)

19 listopada: Polska – Słowenia (20:45)

 

Terminarz wszystkich meczów eliminacji ME 2020

 

   

Kolejka 1., czwartek, 21 marca:

Grupa C: Holandia – Białoruś, Irlandia Płn. – Estonia

Grupa E: Chorwacja – Azerbejdżan, Słowacja – Węgry

Grupa G: Austria – Polska, Macedonia – Łotwa, Izrael – Słowenia

Grupa I: Belgia – Rosja, Kazachstan – Szkocja, Cypr – San Marino

 

Piątek, 22 marca

Grupa A: Anglia – Czechy, Bułgaria – Czarnogóra

Grupa B: Portugalia – Ukraina, Luksemburg – Litwa

Grupa H: Mołdawia – Francja, Andora – Islandia, Albania – Turcja

 

Sobota, 23 marca

Grupa D: Gruzja – Szwajcaria, Gibraltar – Irlandia

Grupa F: Hiszpania – Norwegia, Szwecja – Rumunia, Malta – Wyspy Owcze

Grupa J: Włochy – Finlandia, Bośnia i Hercegowina – Armenia, Liechtenstein – Grecja

 

Kolejka 2., niedziela 24 marca

Grupa C: Holandia – Niemcy, Irlandia Płn. – Białoruś

   

Grupa E: Walia – Słowacja, Węgry – Chorwacja

Grupa G: Izrael – Austria, Polska – Łotwa, Słowenia – Macedonia

Grupa I: Kazachstan – Rosja, San Marino – Szkocja, Cypr – Belgia

 

Poniedziałek, 25 marca

Grupa A: Czarnogóra – Anglia, Kosowo – Bułgaria

Przeczytaj również  „Nic się nie stało…”, czyli nie zawsze było tak źle - największe sukcesy naszych na mundialach

Grupa B: Portugalia – Serbia, Luksemburg – Ukraina

Grupa H: Turcja – Mołdawia, Francja – Islandia, Andora – Albania

 

Wtorek, 26 marca

Grupa D: Szwajcaria – Dania, Irlandia – Gruzja

Grupa F: Malta – Hiszpania, Norwegia – Szwecja, Rumunia – Wyspy Owcze

Grupa J: Armenia – Finlandia, Włochy – Liechtenstein, Bośnia i Hercegowina – Grecja

 

Kolejka 3., piątek, 7 czerwca

Grupa A: Czechy – Bułgaria, Czarnogóra – Kosowo

Grupa B: Ukraina – Serbia, Litwa – Luksemburg

Grupa D: Gruzja – Gibraltar, Dania – Irlandia

Grupa F: Wyspy Owcze – Hiszpania, Szwecja – Malta, Norwegia – Rumunia

Grupa G: Macedonia – Polska, Austria – Słowenia, Łotwa – Izrael

 

Sobota, 8 czerwca

Grupa C: Estonia – Irlandia Płn., Białoruś – Niemcy

Grupa E: Chorwacja – Walia, Azerbejdżan – Węgry

Grupa H: Islandia – Albania, Mołdawia – Andora, Turcja – Francja

Grupa I: Rosja – San Marino, Belgia – Kazachstan, Szkocja – Cypr

Grupa J: Finlandia – Bośnia i Hercegowina, Armenia – Liechtenstein, Grecja – Włochy

 

Kolejka 4., poniedziałek, 10 czerwca

Grupa A: Czechy – Czarnogóra, Bułgaria – Kosowo

Grupa B: Ukraina – Luksemburg, Serbia – Litwa

Grupa D: Dania – Gruzja, Irlandia – Gibraltar

Grupa F: Hiszpania – Szwecja, Malta – Rumunia, Wyspy Owcze – Norwegia

Grupa G: Polska – Izrael, Macedonia – Austria, Łotwa – Słowenia

 

Wtorek, 11 czerwca

Grupa C: Niemcy – Estonia, Białoruś – Irlandia Płn.

Grupa E: Azerbejdżan – Słowacja, Węgry – Walia

Grupa H: Andora – Francja, Islandia – Turcja, Albania – Mołdawia

Grupa I: Kazachstan – San Marino, Belgia – Szkocja, Rosja – Cypr

Grupa J: Włochy – Bośnia i Hercegowina, Grecja – Armenia, Liechtenstein – Finlandia

 

Kolejka 5., czwartek, 5 września

Grupa D: Irlandia – Szwajcaria, Gibraltar – Dania

Grupa F: Rumunia – Hiszpania, Norwegia – Malta, Wyspy Owcze – Szwecja

Grupa G: Izrael – Macedonia

Grupa J: Armenia – Włochy, Bośnia i Hercegowina – Liechtenstein, Finlandia – Grecja

Przeczytaj również  Przepisy w piłce nożnej, o których nie słyszeliście

 

Piątek, 6 września

Grupa C: Niemcy – Holandia, Estonia – Białoruś

Grupa E: Słowacja – Chorwacja, Walia – Azerbejdżan

Grupa G: Słowenia – Polska, Austria – Łotwa

Grupa I: San Marino – Belgia, Szkocja – Rosja, Cypr – Kazachstan

 

Sobota, 7 września

Grupa A: Kosowo – Czechy, Anglia – Bułgaria

Grupa B: Litwa – Ukraina, Serbia – Portugalia

Grupa H: Islandia – Mołdawia, Francja – Albania, Turcja – Andora

 

Kolejka 6., niedziela, 8 września

Grupa D: Szwajcaria – Gibraltar, Gruzja – Dania

Grupa F: Hiszpania – Wyspy Owcze, Rumunia – Malta, Szwecja – Norwegia

Grupa J: Armenia – Bośnia i Hercegowina, Finlandia – Włochy, Grecja – Liechtenstein

 

Poniedziałek, 9 września

Grupa C: Irlandia Płn. – Niemcy, Estonia – Holandia

Grupa E: Azerbejdżan – Chorwacja, Węgry – Słowacja

Grupa G: Polska – Austria, Słowenia – Izrael, Łotwa – Macedonia

Grupa I: Szkocja – Belgia, Rosja – Kazachstan, San Marino – Cypr

 

Wtorek, 10 września

Grupa A: Anglia – Kosowo, Czarnogóra – Czechy

Grupa B: Litwa – Portugalia, Luksemburg – Serbia

Grupa H: Francja – Andora, Albania – Islandia, Mołdawia – Turcja

 

Kolejka 7., czwartek, 10 października

Grupa C: Holandia – Irlandia Płn., Białoruś – Estonia

Grupa E: Chorwacja – Węgry, Słowacja – Walia

Grupa G: Łotwa – Polska, Austria – Izrael, Macedonia – Słowenia

Grupa I: Kazachstan – Cypr, Belgia – San Marino, Rosja – Szkocja

 

Piątek, 11 października

Grupa A: Czechy – Anglia, Czarnogóra – Bułgaria

Grupa B: Portugalia – Luksemburg, Ukraina – Litwa

Grupa H: Islandia – Francja, Turcja – Albania, Andora – Mołdawia

 

Sobota, 12 października

Grupa D: Gruzja – Irlandia, Dania – Szwajcaria

Grupa F: Wyspy Owcze – Rumunia, Norwegia – Hiszpania, Malta – Szwecja

Grupa J: Bośnia i Hercegowina – Finlandia, Włochy – Grecja, Liechtenstein – Armenia

 

Kolejka 8., niedziela 13 października

Grupa C: Białoruś – Holandia, Estonia – Niemcy

Grupa E: Węgry – Azerbejdżan, Walia – Chorwacja

Grupa G: Polska – Macedonia, Słowenia – Austria

Przeczytaj również  Najsłynniejsze piłkarskie cieszynki

Grupa I: Kazachstan – Belgia, Cypr – Rosja, Szkocja – San Marino

 

Poniedziałek, 14 października

Grupa A: Bułgaria – Anglia, Kosowo – Czarnogóra

Grupa B: Ukraina – Portugalia, Litwa – Serbia

Grupa H: Francja – Turcja, Islandia – Andora, Mołdawia – Albania

 

Wtorek, 15 października

Grupa D: Szwajcaria – Irlandia, Gibraltar – Gruzja

Grupa F: Szwecja – Hiszpania, Rumunia – Norwegia, Wyspy Owcze – Malta

Grupa G: Izrael – Łotwa

Grupa J: Liechtenstein – Włochy, Grecja – Bośnia i Hercegowina, Finlandia – Armenia

 

Kolejka 9., czwartek, 14 listopada

Grupa A: Anglia – Czarnogóra, Czechy – Kosowo

Grupa B: Portugalia – Litwa, Serbia – Luksemburg

Grupa H: Turcja – Islandia, Francja – Mołdawia, Albania – Andora

 

Piątek, 15 listopada

Grupa D: Szwajcaria – Gruzja, Dania – Gibraltar

Grupa F: Hiszpania – Malta, Rumunia – Szwecja, Norwegia – Wyspy Owcze

Grupa J: Armenia – Grecja, Finlandia – Liechtenstein, Bośnia i Hercegowina – Włochy

 

Sobota, 16 listopada

Grupa C: Niemcy – Białoruś, Irlandia Płn. – Holandia

Grupa E: Azerbejdżan – Walia, Chorwacja – Słowacja

Grupa G: Słowenia – Łotwa, Izrael – Polska, Austria – Macedonia

Grupa I: Cypr – Szkocja, Rosja – Belgia, San Marino – Kazachstan

 

Kolejka 10., niedziela, 17 listopada

Grupa A: Kosowo – Anglia, Bułgaria – Czechy

Grupa B: Luksemburg – Portugalia, Serbia – Ukraina

Grupa H: Albania – Francja, Mołdawia – Islandia, Andora – Turcja

 

Poniedziałek, 18 listopada

Grupa D: Gibraltar – Szwajcaria, Irlandia – Dania

Grupa F: Hiszpania – Rumunia, Szwecja – Wyspy Owcze, Malta – Norwegia

Grupa J: Włochy – Armenia, Liechtenstein – Bośnia i Hercegowina, Grecja – Finlandia

 

Wtorek, 19 listopada

Grupa C: Niemcy – Irlandia Płn., Holandia – Estonia

Grupa E: Walia – Węgry, Słowacja – Azerbejdżan

Grupa G: Polska – Słowenia, Łotwa – Austria, Macedonia – Izrael

Grupa I: Belgia – Cypr, San Marino – Rosja, Szkocja – Kazachstan

Comments

comments

Comments

comments