Pogoda za oknem coraz częściej przypomina nam o tym, że wiosna i lato są już za pasem. Czas więc powoli zacząć myśleć o odświeżeniu garderoby i uzupełnieniu jej o odzież i dodatki niezbędne w tym ciepłym czasie. Jednym z nich są bez wątpienia modne okulary przeciwsłoneczne. Jak dobrać okulary do kształtu twarzy? Podpowiadamy!

Z tekstu dowiesz się:

  • dlaczego okulary przeciwsłoneczne są tak ważne dla naszego zdrowia
  • jak dobrać odpowiednie okulary do kształtu twarzy
  • jakie modele okularów przeciwsłonecznych będą modne w najbliższym sezonie.

Bez względu na to, czy masz twarz trójkątną, kwadratową, czy okrągłą, możesz bez problemu dobrać właściwy model okularów przeciwsłonecznych. Dzięki naszym wskazówkom będzie to dziecinnie proste. Na zakupy zapraszamy oczywiście do sklepów GoSport.

Okulary przeciwsłoneczne – więcej niż modne oprawki

Słońce emituje trzy rodzaje promieniowania – o ile promienie UVC zatrzymują się na warstwie ozonowej, o tyle promienie UVA oraz UVB docierają na Ziemię i niestety mogą mieć bardzo niekorzystny wpływ na nasz wzrok. Ekspozycja oczu na światło słoneczne może powodować ich podrażnienie, zaczerwienienie, pieczenie czy nadwrażliwość, a jeśli jest regularna – może prowadzić do poważnych chorób oczu, np. katarakty. Dlatego też okulary przeciwsłoneczne to więcej niż modny dodatek – szkła z odpowiednimi filtrami UV blokują dostęp promieni do oczu, chroniąc wzrok.

Uwaga! W trakcie wakacji, szczególnie w egzotycznych krajach, należy pamiętać, by w filtry UV były wyposażone także gogle oraz okulary do pływania. Promienie UV mogą negatywnie wpływać na wzrok także podczas pływania czy nurkowania.

Jak dobrać okulary do kształtu twarzy?

  • Okulary do twarzy okrągłej

Modne okulary przeciwsłoneczne dla osób z okrągłą twarzą powinny przede wszystkim optycznie ją wyszczuplać. Należy więc zrezygnować z okrągłych oprawek, a wybrać te prostokątne, zwężane ku dołowi lub o tzw. kocim kształcie. Oprawki powinny być wąskie i ciemne, z dość grubymi zausznikami.

  • Okulary do twarzy trójkątnej

Jeśli masz buzię zwężającą się ku dołowi oraz szerokie czoło, najlepiej będziesz wyglądać w lekko zaokrąglonych, pozbawionych ostrych kątów oprawkach. Powinny być jasne i bardzo delikatne – możesz również zdecydować się na okulary przeciwsłoneczne bez oprawek, zbudowane tylko ze szkieł i zauszników. Unikaj oprawek grubych i kwadratowych.

  • Okulary do twarzy kwadratowej

Twoje rysy z pewnością są dość mocne i wyraziste, więc aby je złagodzić, śmiało sięgaj po modne oprawki owalne lub okrągłe. Jeśli lubisz wyrazistość, mogą być utrzymane w ekstrawaganckich, żywych barwach, jeśli wolisz postawić na subtelność – wybierz te delikatne i klasyczne. Pamiętaj, że jasna dolna część oprawek wydłuża twarz i łagodzi ostre rysy.

  • Okulary do twarzy owalnej

Twoja twarz ma harmonijne proporcje, widocznie zaokrąglone są kości policzkowe. Do tego typu urody pasuje wiele modeli okularów przeciwsłonecznych – możesz śmiało sięgać po oprawki zaokrąglone oraz kwadratowe, niezmiennie popularne lenonki oraz pilotki ze zwężanymi ku dołowi szkłami.

Przeczytaj również  Jaka odzież do biegania sprawdzi się najlepiej jesienią?

Okulary przeciwsłoneczne – dla kogo?

Wiosną i latem, podczas bardzo słonecznych dni, okulary przeciwsłoneczne powinien nosić każdy. Szczególnie ważne jest to jednak dla osób uprawiających sporty outdoorowe, pracujących na zewnątrz, a także przyjmujących leki zwiększające wrażliwość na światło. Dobre okulary przeciwsłoneczne to więc nie tylko inwestycja w modny wygląd, ale również w zdrowie!

 

Comments

comments

Comments

comments