Gdzie na narty? Nie chcesz stać w korku na Zakopiance? Wybierz inne miejscówki na narty, GO Blog zaprasza na przegląd najciekawszych miejsc do szusowania.

 

Latem tego roku Andrzej Bargiel, polski himalaista i narciarz, zjechał na nartach z K2, drugiego najwyższego szczytu na ziemi (8611 m n.p.m.). Był to jego czwarty ośmiotysięcznik zaliczony w ten sposób. Wcześniej wszedł i zjechał z Sziszapangmy (8013 m), Manaslu (8156 m) i Broad Peaku (8051 m). W porównaniu do tych wyczynów, jazda na „zwykłych” stokach narciarskich zdaje się być dziecinną zabawą. Prawda jest taka, że dla 99,99 proc. narciarzy coś takiego w ogóle jest poza wyobrażeniem. Polecimy Wam inne miejscówki na narty – może mniej ekstremalne, ale równie atrakcyjne!

 

BMW w Dolinie Ziller

Na początek proponujemy coś ekskluzywnego. W austriackim Kaltenbach (Tyrol) we współpracy z BMW Individual vipowską gondolę. Co otrzymamy w cenie od 150 euro za wjazd dla dwóch osób? Skórzane siedzenia z funkcją masażu, klimatyzowane wnętrze i taki sam system multimedialny jak w BMW 7. Możemy też liczyć na butelkę szampana, wygodne miejsce parkingowe oraz śniadanie.

 

Największy i najwyższy region w Europie

Matterhorn jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych szczytów górskich. Jego niemal idealny kształt spotkać można m.in. na szwajcarskich czekoladkach. W Zermatt zbudowano największy i najwyżej położony ośrodek narciarski w Europie. Jego górna stacja znajduje się na wysokości 3883 m n.p.m. Łącznie możecie korzystać z 300 km tras i 63 wyciągów, z czego 21 km tras działa także latem. Jak w raju poczują się tam też snowboardziści, którzy mają dostęp do specjalnego parku treningowego. Swoje umiejętności doskonali tam wielu olimpijczyków.

 

Dubaj – narty na pustyni

W Dubaju wszystko jest „naj”, do tego jesteśmy już chyba przyzwyczajeni. Nie powinno więc dziwić, że szejkowie przygotowali też trasy narciarskie na pustyni. Zbudowano pięć tras narciarskich o różnej trudności, snowpark i szereg atrakcji dla rodzin. Smaczku wszystkiemu dodaje fakt, że Ski Dubai jest częścią… centrum handlowego, mamy więc dach nad głową. Oczywiście w związku z tym nie spodziewajcie się wielokilometrowych zjazdów, najdłuższa trasa ma 400 metrów.

Przeczytaj również  Jak wybrać gogle narciarskie?

 

Sierra Nevada – najwięcej słońca

Jeśli lubicie jeździć na nartach w pełnym słońcu, powinniście pomyśleć o hiszpańskiej Sierra Nevadzie, najbardziej wysuniętym na południe ośrodku narciarskim w Europie. Możnecie tam komfortowo jeździć na nartach przez prawie pół roku, od listopada do maja, a odsetek słonecznych dni to około 80 proc. Ośrodek narciarski zbudowano na wysokości od 2100 do 3300 m n.p.m., a od morza dzieli go nie więcej niż godzina drogi. Tego samego dnia zatem możemy jeździć na nartach i plażować. Sierra Nevada słynie też z idealnego do uprawiania freestyle’u snowparku Sulayr, gdzie każdy miłośnik deski będzie się czuł jak w raju. Jest tam m.in. długi na 2500 m halfpipe.

 

Iran – narty w perskim klimacie

W paśmie górskim Elbrus w Iranie znajdują się dwa ośrodki narciarskie: Dizin przeznaczony dla początkujących i średnio zaawansowanych, a Shemshak dla bardziej zaawansowanych. W obu są dobre warunki śniegowe i można się świetnie bawić. Ośrodek Shemshak jest też sam w sobie atrakcją, gdyż wygląda jak połączenie igloo z plastrem miodu. Iran jest ciekawym kierunkiem turystycznym, a możliwość jazdy na nartach doda wyjazdowi do tego kraju smaku.

 

Chamonix – poza trasą

Nie możemy mówić o wyjątkowych miejscach do jazdy na nartach i pominąć Chamonix. Górna stacja kolejki zbudowana została na wysokości 3843 m n. p. m., a miejscowość leży… 2800 metrów niżej (1035 m). Chamonix jest szczelnie otoczone wyciągami narciarskimi, a z miasta można busem dojechać do kilku innych stacji. Wiele osób chwali sobie okolicę za możliwość jazdy po ogromnych polach świeżego puchu bez wyznaczonych tras. Chamonix bowiem uważane jest za mekkę freeridingu.

 

Jak dobrać narty? Zobacz:

Comments

comments

Comments

comments