Lato, słońce i plaża kojarzą nam się nierozerwalnie z wypoczynkiem, opalaniem, lodami, zamkami na piasku. Tak wyglądały Wasze wakacje nad morzem? Nic dziwnego, w końcu urlop to czas relaksu i odpoczynku. Ale powszechnie wiadomo, że człowiek najlepiej wypoczywa aktywnie. Dlatego proponujemy Wam zabawy na plaży, które pozwolą przełamać wakacyjną rutynę, wzmocnić ciało, ale dać odpocząć głowie. 

Dlaczego zabawy na plaży dadzą nam lepszy odpoczynek?

Jeśli macie jakiekolwiek wątpliwości, to spójrzcie na dzieci. Nie leżą cały czas na piasku, nie przejmują się innymi, a jedyne, co chcą robić, to bawić się, biegać, grać w piłkę, kąpać itd. Chcą się zmęczyć. Bierzmy więc przykład z dzieci i zastanówmy się, co my możemy robić na plaży. Oto nasze propozycje aktywności, dzięki którym możemy czynnie spędzić czas nad morzem.

 

Siatkówka plażowa

W siatkówkę na plaży grał prawie każdy. Może niekoniecznie piłką do siatkówki, może nie na boisku wyznaczonym taśmą, nie przez siatkę, ale dmuchana piłka plażowa choć raz w życiu wpadła w ręce każdemu. Nie lubicie rzucać się na piach, by obronić piłkę? Naprawdę? Przecież na plaży piach i tak jest wszędzie!

 

Piłka nożna, czyli polskie Rio

Oczywiście nie chodzi o to, by ogrodzić boisko, stawiać bramki, rozgrywać mecze w pełnych składach itd. Chodzi o dobrą zabawę. Chłopcy – bez względu na to, czy mają 5, 15, czy 35 lat – lubią po prostu kiwać się, kopać do siebie, żonglować czy strzelać gole do wyimaginowanej bramki lub takiej z dwóch patyków. Są tacy, którzy twierdzą, że sprawność Brazylijczyków bierze się między innymi z tego, że najpierw uczą się radzić sobie na piasku.

 

Ringo, frisbee lub piłka

Ringo to gumowy obwarzanek, który lata świetności miał dawno temu. Frisbee natomiast to w uproszczeniu plastikowy latający talerz. Zarówno jednym, jak i drugim można rzucać i je łapać. I mniejsza o przepisy sportowe lub to, czym będziemy rzucać, bo równie dobrze możemy do tego wykorzystać piłkę tenisową lub piłkę z materiału i łapać ją pokrytą rzepem łapką (catchball). Chodzi o to, by dobrze się razem bawić. A przy okazji. Skoro już jesteście na plaży, to porzucajcie frisbee w wodzie. Nie ma nic bardziej zabawnego niż spontaniczne spotkania z falami, by złapać lecące w naszą stronę frisbee.

Przeczytaj również  Jaka odzież do biegania sprawdzi się najlepiej jesienią?

 

Bieganie, spacer, byle na bosaka

Bieganie po plaży, wzdłuż brzegu, po piasku miękkim, po twardym i mokrym. Nie ma żadnego znaczenia. Bieg po plaży nie jest łatwy, bardziej męczy, ale jest to nie tylko doskonały trening, lecz także doskonała terapia dla stóp. Wasze stopy będą Wam bardzo wdzięczne niezależnie od tego, czy będziecie biegać, czy spacerować. Nie biegacie? To może nordic walking? Jak najbardziej. Wyścigi na plaży? Bardzo proszę. Sztafety rodzinne? Jeszcze lepiej. Nieważne jak, ważne, że na bosaka, w ruchu i dobrym towarzystwie.

 

Zumba, fitness, taniec

To raczej domena ośrodków i kurortów zagranicznych, ale i w Polsce coraz częściej na plażach organizowane są różne aktywności. A jeśli nie są, to co Was powstrzymuje, by zrobić to samemu? Zebrać znajomych, dzieciaki i poruszać się do jakichś chwytliwych melodii. To przecież takie proste. Trochę ruchu na bosaka w rytm muzyki to nie tylko aktywność fizyczna, lecz przede wszystkim świetna zabawa na plaży.

Wakacje to czas rodziny, wypoczynku i zabawy na plaży. Ci, którzy nie chcą wyłącznie bezczynnie leżeć i oprócz opalania, czytania i rozmów lubią także bawić się na plaży, mają niemalże nieograniczone możliwości. Wszystko zależy od Waszej wyobraźni i chęci.

Comments

comments

Comments

comments