Kurtki treningowe

Ustaw kierunek malejący
na stronę

Kurtka treningowa Athlitech Eric JKT

13999 8399
Ocena:
100%

Kurtka damska Up2Glide J-Indi

23999 14399

Kurtka treningowa Edouard JKT

17999

Kurtka męska Puma Ess windbreaker

21999 13199

Kurtka treningowa męska Nike Sportswear advance 15

32999 19799

Kurtka męska Softwr Platon flat dou 2

13999

Kurtka Athlitech Stan JKT

7999

Kurtka outdoorowa dziewczęca Softwr Uni coupe vent jersey fil

6999 3499

Kurtki treningowe

Odzież outdoor należy dostosowywać do pory roku i warunków atmosferycznych. Nie zawsze jednak warto kierować się zasadą, że im niższa temperatura na zewnątrz, tym więcej grubszych ubrań należy na siebie założyć. Najważniejsze jest odpowiednie podejście do kompletowania odzieży treningowej, zwłaszcza kurtek sportowych.

Rodzaje kurtek treningowych – na co zwrócić uwagę przy wyborze kurtek sportowych?

Jeśli szukasz dla siebie idealnej kurtki sportowej, zwróć uwagę na materiał, z którego jest wykonana. Gdy kurtka treningowa zawiera membranę, możesz ją założyć na ćwiczenia w deszczu. Ochroni ona ciało przed wodą, a także odprowadzi parę wodną na zewnątrz. Kurtki treningowe z membraną znajdziesz zarówno wśród kurtek treningowych męskich, jak i kurtek treningowych damskich (zobacz np. kurtki treningowe Athli-Tech).

Sportowcom trenującym zimą poleca się zakup przynajmniej jednej puchowej kurtki treningowej. Warto jednak pamiętać, że chociaż puchowa odzież sportowa bardzo dobrze chroni przed zimnem, to w trakcie intensywnego biegu może doprowadzić do przegrzania organizmu. Lepiej więc sprawdzi się podczas zimowego spaceru w lesie niż joggingu przy ujemnych temperaturach.

O czym jeszcze pamiętać przy zakupie kurtki sportowej?

Przy wyborze kurtki treningowej zwróć uwagę na jej kolor. Nie chodzi tu tylko o dopasowanie kurtki sportowej do innych elementów odzieży – spodni treningowych, butów do biegania  czy czapek turystycznych. O ile za dnia i na terenie boiska możesz bez przeszkód nosić czarne kurtki treningowe, o tyle w trakcie biegania blisko ulicy lub w terenach górskich postaw na kolorową odzież z elementami odblaskowymi. Dzięki temu będzie Cię lepiej widać po zmroku, co zwiększy Twoje bezpieczeństwo.