Pozostałe sporty

Ustaw kierunek malejący
na stronę

Kostium kąpielowy damski Athli-Tech PRATIQUANTE PBT 1PC NOIR

5999

Poza najpopularniejszymi sportami zespołowymi, bieganiem oraz jazdą na rowerze lub desce istnieje wiele różnych form aktywności fizycznej. Chcesz rozpocząć swoją przygodę ze sztukami walki, pływaniem, jazdą na nartach lub na desce snowboardowej? Wszystkie te sporty wymagają zakupu akcesoriów sportowych, które ułatwią Ci aktywne spędzanie czasu.

Akcesoria bokserskie – przygotuj się do walki

Sporty walki wymagają różnych akcesoriów sportowych. Podstawowy zakup przed treningami bokserskimi to rękawice bokserskie, które chronią dłonie przed urazami w trakcie sparingów lub walk. Rękawice bokserskie ze skóry ekologicznej są wskazane przede wszystkim dla osób początkujących, chcących sprawdzić, czy sporty walki w ogóle im odpowiadają. Charakteryzują się niską ceną i wytrzymałością porównywalną do rękawic bokserskich ze skóry naturalnej.

Z kolei jeśli planujesz trenować bardziej kontaktowe sporty walki, wybierz rękawice MMA. Od rękawic bokserskich różnią się tym, że są lżejsze i pozwalają chwycić partnera sparringowego. Warto pamiętać, że im cięższe rękawice bokserskie, tym są one bezpieczniejsze (tak dla osoby, która je nosi, jak i dla osoby, z którą ona trenuje). Osoby początkujące powinny wybrać rękawice MMA o wadze 7 oz (7 uncji), które dobrze zabudowują dłoń i chronią przed kontuzjami nadgarstków i palców. Gdy boks lub MMA wejdą Ci już w krew, niezbędne będą ochraniacze na zęby lub ochraniacze szczęki, wykonane z masy termoutwardzalnej albo silikonu.

Jeśli zaś zamierzasz trenować w domu, kup worek bokserski stojący z podstawą napełnianą wodą. Trening z workiem bokserskim to idealny sposób na stres. Alternatywnym rozwiązaniem jest gruszka bokserska z wbudowaną regulacją wysokości. Podstawę gruszki bokserskiej napełnia się wodą lub piaskiem, aby zagwarantować jej stabilność w trakcie treningu.

Akcesoria narciarskie i snowboardowe – narty i deski skrojone na miarę

Podstawowe akcesoria narciarskie to przede wszystkim narty zjazdowe, dobierane pod względem wagi, wzrostu i umiejętności narciarza. Osoby początkujące powinny wybrać narty zjazdowe krótkie, które są miękkie i zwrotne, a upadek na nich nie przysporzy bólu. Z kolei średniozaawansowani narciarze cenią przede wszystkim narty o krótkim czasie reagowania, które pozwalają osiągnąć większe prędkości. Takie modele nart zjazdowych są sztywniejsze i dłuższe. Natomiast najbardziej doświadczone osoby wybierają długie narty zjazdowe (o 10 cm krótsze od wzrostu narciarza), charakteryzujące się dużą prędkością, stabilnością i mniejszą podatnością na skręcanie.

Do nart zjazdowych należy oczywiście dobrać także odpowiednie buty narciarskie – źle dopasowane buty narciarskie zmniejszają komfort jazdy i mogą doprowadzić do kontuzji. Początkujący narciarze powinni wybrać buty narciarskie o twardości skorupy na poziomie flex index 40–60, zaś osoby doświadczone – na poziomie 80–100.

Zamień dwie deski na jedną i spróbuj swoich sił w snowboardzie! Krótkie, miękkie deski snowboardowe (sięgające od ziemi do ramienia lub podbródka) to idealny wybór dla osób początkujących oraz tych, którzy używają desek snowboardowych do tricków. Deski snowboardowe dla początkujących cechują się również tzw. konstrukcją Fullcap. Sztywniejsze deski snowboardowe, sięgające od ziemi do ramienia lub czoła, to produkty dla doświadczonych snowboardzistów. Najbardziej uniwersalna kategoria desek snowboardowych to All Mountain – te deski nadają się także do trenowania pierwszych tricków. Z kolei deski z kategorii Freeride i Freestyle pozwalają na osiąganie dużych prędkości i wykonywanie skomplikowanych tricków.

Kaski narciarskie to niezbędny element wyposażenia narciarskiego i snowboardowego. Jazda bez kasku narciarskiego grozi bowiem poważną kontuzją. Warto pomyśleć o zakupie kasku narciarskiego z szybą, która chroni oczy, nos i usta przed śniegiem oraz uszkodzeniami mechanicznymi. Dobry kask narciarski powinien również posiadać amortyzację oraz system wentylacji.

Akcesoria pływackie

Jeśli po długim, męczącym dniu Twoim ulubionym sposobem na odprężenie jest pokonanie paru długości basenu, zaopatrz się w akcesoria do pływania, które uczynią ten sport jeszcze przyjemniejszym. Warto zainwestować w wygodny i dobrze dopasowany kostium kąpielowy (w przypadku kobiet) i dobrej jakości spodenki kąpielowe (dla mężczyzn). Idealne kąpielówki męskie przede wszystkim nie powinny być zbyt luźne – w przeciwnym wypadku mogą spowalniać podczas pływania lub zsuwać się np. przy skokach do basenu. Znacznie lepszą opcją będą kąpielówki męskie przylegające.

Wygodnym rozwiązaniem na basen, które pozwala pływakowi widzieć pod wodą, są okulary pływackie. Zaleca się je również osobom, których oczy źle reagują na chlor. Okulary do pływania są często sprzedawane w uniwersalnym rozmiarze. Przed zakupem warto je przymierzyć, żeby sprawdzić, czy np. boczne elementy okularów pływackich nie wpinają się boleśnie w skórę głowy.

Bardzo przydatny, nowoczesny gadżet pływacki to ręcznik z mikrofibry. Po pierwsze, ręczniki z mikrofibry cechuje szybkie wchłanianie wody, co sprawia, że korzystanie z nich jest wygodniejsze. Po drugie – są to ręczniki szybkoschnące, co przydaje się na wszelkiego rodzaju wyjazdach. No i ostateczny argument – ręczniki z mikrofibry są cieńsze i lżejsze od tradycyjnych. Możesz je bez problemu zmieścić nawet w podręcznej torbie.