Chłopiec

Ustaw kierunek malejący
na stronę

Łyżwy dziecięce RIPPLE

9999

Łyżwy dziecięce Up2Glide ICE FUN Niebieskie

14999

Łyżwy dziecięce dla chłopca

Zima od paru lat nie rozpieszcza śniegiem. Trudno więc wyjść z dziećmi na sanki. Na szczęście niezależnie od pogody jest możliwe spakowanie torby i zabranie młodzieży na lodowiska, np. te kryte. W tym celu potrzebne są łyżwy dziecięce. A jak wybrać łyżwy dziecięce dla chłopca? Podpowiadamy!

Jak wybrać łyżwy dziecięce dla chłopca?

Łyżwy dla dzieci bardzo często mają regulację rozmiaru. W ten sposób zakup nie okaże się jednorazowy. Można co prawda wypożyczać łyżwy, ale zdecydowanie lepiej mieć własne. Pamiętaj, że but wewnątrz łyżwy dopasowuje się pod naciskiem do kształtu stopy. Warto więc, żeby był dopasowany do kształtu Twojego dziecka.

W sklepie GoSport znajdziesz różne modele łyżew dla chłopca. Wszystkie z nich są jednak w ciemnych kolorach. Ten design je wyróżnia, bo łyżwy dziecięce dla dziewczynki są zdecydowanie bardziej kolorowe.

Łyżwy dla chłopca – rodzaj zapięcia

Łyżwy dziecięce (łyżwy figurowe dla kobiet są zbudowane nieco inaczej) cechują się trzystopniowym systemem mocowania, w którego skład wchodzą:

  • klamra z automatyczną blokadą AUTO LOCK,
  • rzep,
  • sznurówki.

Dzięki temu masz pełną kontrolę nad dopasowaniem łyżwy do nogi dziecka i zapewniasz mu tym samym większe bezpieczeństwo podczas jazdy.

Łyżwy dziecięce – kiedy rozpocząć naukę?

Jeśli Twój maluch ukończył już 5 r.ż., to możesz spróbować wziąć go na pierwsze lekcje jazdy na łyżwach. Pamiętaj jednak, że warto na ślizgawki zabierać też młodsze dzieci – zwyczajnie po to, by oswajały się ze śliską powierzchnią. Wtedy nauka jazdy na łyżwach powinna przejść łagodniej.

Jest też znacznie bardziej pragmatyczny powód, dlaczego dopiero dzieci od lat 5 czy 6 powinny uczyć się jazdy na łyżwach. Łyżwy dziecięce zaczynają się mniej więcej od rozmiaru 27 (zobacz łyżwy dziecięce dostępne w GoSport), czyli… dziecko po prostu musi do nich dorosnąć.