Mężczyzna

Ustaw kierunek malejący
na stronę

Łyżwy męskie SKYLINE

16999 12749

Łyżwy męskie

Jazda na łyżwach cieszy się coraz większą popularnością – nie tylko wśród kobiet i dzieci, lecz także wśród mężczyzn. Warto więc wiedzieć, jak wybrać łyżwy męskie, aby najlepiej spełniały swoje funkcje.

Łyżwy męskie – rodzaje

Jak wiadomo łyżwy dzielimy na figurowe oraz hokejowe. Co prawda nie jest tak, że mężczyzna nie może jeździć w figurówkach (bo są i takie przypadki), ale przyjęło się, że łyżwy męskie to przede wszystkim hokejówki.

Łyżwy hokejowe dla mężczyzn wyróżniają się solidną konstrukcją. Dzięki temu są odporne na zniszczenia. Łyżwy dla mężczyzn mogą być:

Budową i wyglądem łyżwy hokejowe przypominają rolki.

Łyżwy męskie sznurowane są najczęściej wykonane ze skóry, dzięki czemu łatwiej dopasować je do nogi. A dodatkowo skóra zapewnia lepszą cyrkulację powietrza i wentylację w bucie.

Łyżwy męskie – charakterystyka

Łyżwy męskie hokejowe są przeznaczone zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych. Ważne, żeby pamiętać, że są to łyżwy przede wszystkim do szybkiej jazdy. Ich cięższa konstrukcja wbrew pozorom to ułatwia, ponieważ przyczepność łyżwy do lodu jest większa.

Warto też zauważyć, że but w łyżwach hokejowych dla mężczyzn jest krótszy i węższy niż w figurówkach. A specjalne usztywnienie w okolicach kostki sprawia, że noga trzyma się stabilniej, a Ty masz lepszą równowagę.

Łyżwy hokejowe nie mają również ząbków na płozach, dzięki czemu są znacznie bardziej zwrotne i jeżdżą szybciej. To ważne, zwłaszcza jeśli te łyżwy męskie będą używane do gry w hokeja.

Łyżwy męskie – czego dodatkowo potrzebujesz?

Lodowiska, czy to na świeżym powietrzu, czy w budynku, mają to do siebie, że panuje tam niska temperatura. Warto więc wziąć ze sobą rękawice rekreacyjne, czapki zimowe oraz szaliki zimowe.