Pokrowce na narty

Nie znaleziono żadnych produktów.

Pokrowce na narty

Po co nosić narty w ręku, jeśli można transportować je znacznie wygodniej i przede wszystkim bezpieczniej? Pokrowce na narty to świetne rozwiązanie i duży komfort. Wystarczy zapakować do nich narty zjazdowe, zarzucić pokrowiec na narty i gotowe. Sprawdź, który pokrowiec będzie pasował do Twoich nart i jedź bezpiecznie w góry!

Pokrowce na narty – jak kupić?

Pokrowiec na narty musi być dopasowany do nart, które chcesz w nim transportować. Dlatego, jeśli kupujesz torby na narty, to zwróć uwagę na:

  • Długość: torba powinna być minimum 5 cm dłuższa od samych nart. Pamiętaj jednak, że nie może być też za długa, bo narty powinny trzymać się w niej w miarę stabilnie.
  • Szerokość: pokrowiec na narty zjazdowe będzie raczej średniej szerokości (bo są one nieco szersze od nart biegowych, a jednocześnie nieco węższe od deski snowboardowej).
  • Miejsce na dodatkowy sprzęt: narty i kijki narciarskie to jedność, szukaj więc pokrowca, który pomieści jedno i drugie!
  • System wentylacji: jeśli wybrany przez Ciebie pokrowiec ma otworki wentylacyjne, to jest to dobry wybór! Pamiętaj, narty muszą mieć szansę wyschnąć, nawet w pokrowcu. 
  • Szczelność materiału: to nie powinien być byle jaki materiał. Pokrowiec na narty chroni je nie tylko przed otarciami, lecz także przed działaniem warunków pogodowych oraz np. soli z dróg (jeśli przewozisz narty na dachu).

W GoSport znajdziesz pokrowce na narty Blizzard oraz pokrowce na narty Wanabee.

Pokrowiec na narty – konserwacja

Jest to dość prosty proces. Przede wszystkim musisz ten pokrowiec wysuszyć po każdym użyciu. Zostawienie na dłużej wilgotnego materiału może skończyć się pleśnią.

Natomiast na koniec sezonu warto umyć pokrowiec na narty. Sprawdź metkę swojego modelu pokrowca i postępuj zgodnie z instrukcjami.