Squash

Ustaw kierunek malejący
na stronę

Rakieta do squasha Head Cyber Tour

21999 10999

Rakieta do squasha Prince Adrenaline

26999 13499

Rakieta do squasha Head Cyber Edge

14999 7499

Rakieta do squasha Prince Pro warrior

46999 23499

Squash

Squash to sport, który zdobywa w Polsce coraz większą popularność. Korty do squasha w największych siłowniach są już standardem. Dlaczego warto uprawiać tę dyscyplinę sportu? Powodów jest kilka:

  • Po pierwsze, wyrobisz kondycję. Squash jest grą dynamiczną, wymagającą ciągłego ruchu i reagowania na zagrania przeciwnika.
  • Po drugie, poprawisz koordynację. Tej gry łatwo się nauczyć, ale trudno ją opanować w mistrzowskim stopniu. Poznanie zaawansowanych metod kontroli nad małą piłką do squasha przy szybkich zagraniach jest trudne, ale bardzo satysfakcjonujące.
  • Po trzecie, to po prostu doskonała zabawa!

 

Rakieta do squsha – jak wybrać odpowiednią dla siebie?

 

Rakiety do squasha różnią się od tych, które znamy z tenisa ziemnego. Są mniejsze i sztywniejsze. Początkujący powinni używać cięższych rakiet: łatwiej nad nimi panować i są tańsze. Droższe, lżejsze rakiety przeznaczone są dla graczy zaawansowanych i profesjonalistów. Do atutów tego typu rakiet należą wysoka manewrowalność i większa prędkość odpierania zagrań przeciwnika.

 

Najlepsza piłka do squasha dla Ciebie

 

Piłki do squasha mają rozmiar 40 milimetrów i posiadają trzy rodzaje oznaczeń:

  • bez kropek – piłki dla początkujących. Bardzo szybkie, o wysokim odbiciu, dzięki któremu pozostawiają graczowi wiele czasu na reakcję;
  • z jedną kropką – przeznaczone dla graczy zaawansowanych. Wolniejsze, o mniejszym odbiciu, zmniejszają czas na reakcję przeciwnika;
  • z dwiema kropkami – dla graczy profesjonalnych. Piłki najwolniejsze, o najmniejszym odbiciu. To takimi piłkami rozgrywa się turnieje. Ich niskie odbicie sprawia, że czas wymagany do przyjęcia zagrania jest minimalny.

 

Naciągi – czyli co zrobić, gdy rakieta się zużyje

 

Naciągi do rakiet należy regularnie wymieniać (nie tylko wtedy, gdy się zerwą). Rozciągnięte, poluzowane bądź naderwane naciągi to największy wróg skutecznej gry – z takim sprzętem solidny serw i skuteczny odbiór piłki nie są możliwe!