Torby rowerowe i plecaki

Ustaw kierunek malejący
na stronę

SAKWY ROWEROWE MERIDA WPROOF PANIER II

19999 14999

SAKWY ROWEROWE KROSS REAR BAG

15999 11999

TOREBKA TRÓJKĄTNA KROSS TRAINGLE M

5499 4124

TOREBKA TRÓJKĄTNA KROSS TRAINGLE L

5999 4499

TORBY,PLECAKI ROWER. TOPEAK FUEL TANK M

14999 11249

TORBA NA RAME MERIDA F-BAG II

4999 3749

TORBA TRÓJKĄTNA MERIDA T-BAG III

4999 3749

PLECAK ROWEROWY KROSS CRAFTER

19999 14999

SAKWY ROWEROWE LE GRAND PARIS

8999 6749

SAKWY ROWEROWE KROSS TRUNK BAG

14999 11249

Torby rowerowe i plecaki

Bez względu na to, czy planujesz wycieczkę za miasto, czy udział w maratonie górskim, profesjonalny plecak na rower lub torba rowerowa pozwoli Ci zabrać z sobą wszystkie niezbędne przedmioty. Teraz możesz skupić się na jeździe, a wszystkie Twoje przedmioty będą bezpiecznie rozlokowane. W zależności od tego, jaki duży bagaż chcesz zabrać ze sobą na przejażdżkę, wybierz produkt odpowiedni dla twoich potrzeb.

Torba rowerowa – jak wybrać najbardziej optymalną wersję?

Trudno dokonać sztywnego podziału pomiędzy sakwami, a torbami rowerowymi. Tradycyjnie przyjmuje się, że sakwy to boczne torby mocowane do przedniego lub tylnego bagażnika. Torby rowerowe to akcesoria, które charakteryzują się największą różnorodnością, ponieważ występują setkach wariantów i kształtach oraz typach ze względu na miejsce mocowania. Do głównej kategorii toreb zaliczamy: torebki podsiodłowe, trójkątne pod ramę, torby na kierownicę oraz torby na bagażnik etc.

Torebki podsiodłowe

Należą do najchętniej kupowanych. Mają one różne kształty i rozmiary: począwszy od wersji mikro, które pomieszczą tylko łatki, narzędzia rowerowe i kartę kredytową, skończywszy na pakownych opcjach, w których zmieści się całkiem sporo bagażu, jak np. torba Topeak Aero.

Torby rowerowe na ramę

Powszechne modele to około 2-litrowe trójkąty przypinane na rzepy do górnej i podsiodłowej rury, są dobrze znane wszystkim rowerzystom. W zależności od wielkości mogą swobodnie pomieścić portfel, narzędzia oraz lekką kurtkę

Torby na kierownicę

Często są wykorzystywane do transportu sprzętu fotograficznego oraz innych cennych przedmiotów. Większe i pojemniejsze modele mogą mieć kształt klasycznej torby, tak jak np. model LeGrand Philadelphia lub zwijanego worka – model Topeak Frontloader. Na rynku dostępne są również mikro torby idealne na drobiazgi i telefon. W takich wersjach górna część wykonana jest z przejrzystej folii przekazującej dotyk palca do ekranu smartfona, np. jak w modelu Sans Basil.

Torby na bagażnik

W odróżnieniu od sakw, mocowane są zwykle na, a nie z boku bagażnika. Dobrze sprawdzają się w mieście i na krótszych wycieczkach. Istnieje jeszcze sporo bardziej wyspecjalizowanych toreb rowerowych, np. do przewożenia telefonów czy nawigacji GPS.

Plecki rowerowe to zupełnie oddzielna kategoria akcesoriów do transportu bagażu podczas wypadów na rower. Są głównie przeznaczone dla osób, które nie chcą obciążać roweru dodatkowym bagażem. Większość z nich jest zaprojektowana w sposób zapewniający maksimum pojemności, przy jak najmniejszej wadze. Aerodynamiczny kształt oraz lekka konstrukcja to dodatkowe zalety plecaków rowerowych (np. model Kross 8l Dessert).