Deskorolki

Ustaw kierunek malejący
na stronę

Deskorolka Choke

19999

Deskorolka Meteor Deskorolka Led

11999 9999

Deskorolka Smj Sport Eagle

13999 9999

Deskorolki

Deskorolka to nie tylko sprzęt do wykonywania ekstremalnych ewolucji, lecz również środek miejskiego transportu. Obecnie deska to stała się letnią alternatywą dla snowboardu czy nawet windsurfingu.

Zanim kupisz odpowiednią deskę, określ swoje potrzeby, pomyśl, do czego chcesz jej używać. Jeśli wykonywać triki i jeździć na rampie, wybierz stworzoną do tego klasyczną deskorolkę. Natomiast jeśli szukasz czegoś do swobodnej jazdy i szusowania, longboard sprawdzi się tu najlepiej.

Jakie są cechy klasycznej deskorolki?

Klasyczne deskorolki są wciąż najpopularniejszym rodzajem deskorolek i zyskują coraz większe rzesze fanów, szczególnie w miastach. Jest to bardzo uniwersalny typ deski, który nadaje się zarówno do wykonywania zaawansowanych technicznie ewolucji, jak i zwykłej jazdy (np. model Rocces City). Ze względu na niższe i krótsze tracki, a także twardsze kółka, jazda jest nieco mniej komfortowa i wymaga większych umiejętności.

Czym jest longboard?

Longboardy to deski dłuższe i szersze od klasycznych deskorolek, dlatego jazda na nich jest znacznie wygodniejsza i stabilniejsza. Taka budowa pozwala to wykorzystywać je do szybkich zjazdów, slalomów i szusowania, jak np. model Tempish Bohemia. Dlatego longboard cieszy się dużą popularnością również wśród miłośników snowboardu, dla których jest on letnią alternatywą dla jazdy po ośnieżonych stokach. Dodatkowo longboard może być doskonałym środkiem miejskiego transportu, gdyż daje możliwość łatwego i szybkiego przemieszczania się.

Najważniejsze części do deskorolki

Wiele decków deskorolek zrobionych jest z klonu, który świetnie nadaje się do ich produkcji. Jest lekki, a przy tym bardzo wytrzymały oraz dość odporny na uderzenia oraz napięcia w trakcie wykonywania trików. Na rynku dostępnych też jest wiele deskorolek wykonanych z tworzywa sztucznego, jak Meteor Black. Jednak nie są one przeznaczone ekstremalnej jazdy i ewolucji, lecz raczej do jeżdżenia po mieście.

Kółka do deskorolki dostępne są w różnych rozmiarach i twardości. Jeśli jeździsz na rampach i skateparkach, najlepszym wyborem będą większe kółka. Do jazdy ulicznej idealne są kółka mniejsze, które zapewnią trochę większą stabilność podczas jazdy.

Niezależnie czy deska służy ci do spokojnej jazdy po mieście, czy jesteś fanem ekstremalnych wyczynów, zawsze pamiętaj o bezpieczeństwie i odpowiedniej ochronie ciała. Zapewnią Ci to, dostępne w ofercie GO Sport akcesoria, jak kaski, czy ochraniacze.