Kaski rowerowe

Ustaw kierunek malejący
na stronę

Kask Lazer Phoenix+

39999

Kask rowerowy dziecięcy Kellys Buggie 2018

9999

Kaski rowerowe

Dobry kask to absolutna podstawa, jeżeli chodzi o bezpieczeństwo podczas jazdy na rowerze. Bez niego nawet mały upadek może być fatalny w skutkach. Wzrost popularności rowerów spowodował, że cena kasków spadła, a wybór i dostępność modeli różnych producentów znacznie wzrósł w stosunku do poprzednich lat.

Jak wybrać kask rowerowy?

Podstawą przy wyborze kasku jest jego przeznaczenie. Należy wziąć pod uwagę rower i miejsce, w którym będzie użytkowany, stąd wyróżniamy takie typy akcesoriów, jak:

  • Kaski rowerowe MTB – najpopularniejszy w Polsce typ kasku. Charakteryzuje się lekko wydłużonym kształtem. Najczęściej posiada daszek – jego przeznaczeniem jest ochrona przed słońcem, deszczem oraz błotem, które może wydostać się spod kół. Można z powodzeniem używać go do jazdy rekreacyjnej oraz nieco bardziej wyczynowej, co czyni go wyjątkowo wszechstronnym.
  • Kask rowerowe szosowe – podobny do poprzedniego, jednak pozbawiony daszku, częściej w kształcie łezki, co zapewnia lepszą aerodynamikę podczas rozwijania większych prędkości.
  • Kaski miejskie – wariacja na temat kasku MTB. Posiadają zazwyczaj krótsze daszki i są bardziej kompaktowe.
  • Kaski BMX/DH – ich wygląd przypomina kaski motocyklowe. Podobnie jak one są przeznaczone do jazdy wyczynowej, ponieważ chronią przed ekstremalnymi uderzeniami.
  • Kaski rowerowe dla dzieci – mniejsze niż standardowe, występują we wszystkich wymienionych wyżej wariantach.

GO Sport radzi – gdy wybierasz kask, kieruje się przede wszystkim bezpieczeństwem i wygodą. Oczywiście styl też ma znaczenie (stąd estetyka, jaką posiadają kaski rowerowe damskie), ale w pierwszej kolejności liczy się Twoje zdrowie, o czym należy pamiętać podczas zakupu.