Ochrona głowy rowerzysty

Nie znaleziono żadnych produktów.

Ochrona głowy rowerzysty

Nieważne czy jeździsz wyczynowo, czy rekreacyjnie, odpowiedni kask jest niezbędny. Jest to najskuteczniejsza ochrona głowy i czaszki przed uszkodzeniem na skutek wypadku, który przecież może spotkać każdego. Przymierzając się do zakupu, pamiętaj, że nie wszystkie kaski rowerowe posiadają stosowne atesty bezpieczeństwa. Wybieraj jedynie spośród tych, które je mają. Są one wielokrotnie testowane, a ich jakość potwierdzona jest certyfikatami.

Odpowiedni kask jest gwarancją bezpieczeństwa

Dobrze dobrane kaski rowerowe to najlepsze zabezpieczenie przed urazem podczas zderzenia i upadku. Dobry kask rowerowy zapobiega wstrząśnieniu mózgu i daje poczucie bezpieczeństwa. Odpowiednia ochrona to nie tylko zabezpieczenie przed urazami. To także doskonałe materiały, wytrzymałe połączenia oraz antybakteryjne wkładki i wygoda wpływająca na komfort jazdy. Profesjonalny kask zabezpiecza zarówno przed wiatrem, zimnem, deszczem, jednocześnie zmniejsza ryzyko udaru słonecznego, chroniąc głowę przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych, jak np. w modelu Lazer Roller. Dodatkowe otwory w kasku sprawiają, że wentylacja głowy jest możliwa, dzięki czemu pot spływający po czole nie jest już problemem.

Jak określić wygodę kasku?

Wybierając odpowiedni kask, zwróć uwagę na to, czy jest wygodny. Ważne, aby nie zsuwał się podczas jazdy lub nie uciskał głowy. Dlatego kask zawsze dobieraj do rozmiaru swojej głowy. Rozwiązaniem nie jest korzystanie z pożyczonego sprzętu, gdyż kask jest ochroną indywidualną i dla każdego powinien być indywidualnie dobrany. Dobrze dobrany kask to gwarancja wygody, swoboda ruchu i bezpieczeństwo podczas każdej przejażdżki.

Pamiętaj, że jazda na rowerze, nawet ta wyczynowa, będzie prawdziwym relaksem, jeśli wybierzesz inne akcesoria poprawiające komfort jazdy jak, np. odzież rowerowa, czy rękawiczki.