Kulturystyka

Ustaw kierunek malejący
Strona
na stronę

Haki treningowe Meteor

7999
Ładuję...

Bidon Isostar 1000ml

1299
Ładuję...

Shaker Olimp 700ml

1999
Ładuję...
Strona

Akcesoria do kulturystyki

Jeszcze w latach 60. XX wieku kulturystyka była niszową dyscypliną, którą uprawiała garstka atletów. Obecnie sporty sylwetkowe to jedna z najpopularniejszych gałęzi fitnessu, a zawody i pokazy promujące bodybuilidng odbywają się na całym świecie. Dzięki rozwojowi technologii współczesny kulturysta może zoptymalizować swój trening. Dowiedz się, czego potrzebujesz, aby osiągnąć wymarzoną sylwetkę!

Niezbędnik – czego potrzebuje każdy kulturysta?

Laik, który nie wie jakimi zasadami rządzi się kulturystyka klasyczna, może pomyśleć, że aby zostać kulturystą, wystarczy podnosić ciężary. Prawda jest jednak zgoła inna. Trening kulturysty przypomina raczej pracę rzeźbiarza: rolę marmuru odgrywa tu ciało, a młot i dłuto zastępują hantle, dyski i gryfy oraz atlasy kulturystyczne. Weźmy chociażby zasadę zachowania proporcji – szyja, przedramię oraz łydka w najgrubszym miejscu powinny mieć taki sam obwód. Aby nie spowodować zbędnego obciążenia i hipertrofii poszczególnych partii ciała, kulturyści stosują m.in. haki odciążające chwyt lub rękawy do podciągania. Jako że kulturysta podczas treningu korzysta z naprawdę dużych ciężarów, warto zadbać o bezpieczeństwo stawów i kręgosłupa, do czego służą stabilizatory nadgarstków oraz pasy kulturystyczne. Wszystkie te akcesoria znajdziesz w ofercie GO Sport. Możesz wybierać spośród produktów oferowanych przez wielu wiodących producentów, takich jak Olimp czy Everlast.

Kulturystyka to sport dla każdego

Na koniec jedna uwaga. Jeżeli chcesz pracować nad sylwetką, nie znajdziesz bardziej odpowiedniej dla siebie dyscypliny i metodologii treningowej niż kulturystyka. Nie musisz od razu startować w zawodach i wyglądać jak Arnold Schwarzenegger u szczytu formy. Wystarczy założyć dresy treningowe, spakować do torby shaker i odżywki i wyjść na trening, aby rozpocząć budowanie życiowej formy!