Bieżnie

Ustaw kierunek malejący
na stronę

Bieżnia Kettler Sprinter 2.0

Ostatnia sztuka
5 99999
Ładuję...

Bieżnie

Bieganie na bieżni daje takie same efekty jak jogging w terenie. Pozwala zgubić zbędne kilogramy, poprawić kondycję, a przy zastosowaniu odpowiedniego programu treningowego – rozbudować masę mięśniową. Zaletą bieżni jest to, że można z niej korzystać w trakcie złej pogody. Jeśli więc zainwestujesz w bieżnię do domu, deszcz, burza, śnieg czy mróz nie będą dla Ciebie powodem do rezygnacji z treningu biegowego.

Bieżnia domowa – na co zwrócić uwagę przy wyborze sprzętu sportowego?

Do wyboru masz dwa rodzaje urządzeń – bieżnię elektryczną i bieżnię mechaniczną (in. bieżnię magnetyczną). Bieżnia elektryczna jest napędzana przez silnik, dzięki czemu dużo łatwiej po niej biegać. Kosztuje jednak nieco więcej niż bieżnia mechaniczna, która działa tylko wtedy, gdy się na niej poruszasz.

Napęd na silnik to jednak nie wszystko, co warto wziąć pod uwagę przy wyborze bieżni. Zanim podejmiesz decyzję o zakupie urządzenia, przyjrzyj się dostępnym funkcjom każdego modelu. Porównaj ze sobą m.in. bieżnię Kettler i bieżnię Bh. Mogą one posiadać funkcje programowania treningu, regulacji nachylania, pomiaru tętna i monitorowania postępów w bieganiu.

Bieganie na bieżni – jak przygotować się do treningu w domu?

Choć bieżnie domowe dysponują stabilnym i równym podłożem, do biegania na bieżni warto przygotować się tak samo jak do joggingu na świeżym powietrzu. W pierwszej kolejności potrzebujesz wygodnych butów do biegania. Nie muszą być wodoodporne lub specjalnie ocieplane. Wystarczy, że będą dobrze trzymać stopę.

Trening na bieżni domowej odbywa się w kontrolowanych warunkach ze stałą temperaturą, ale mimo to będzie Ci potrzebny odpowiedni strój. Może to być koszulka treningowa odprowadzająca pot, a także szorty treningowe lub długie, ale obcisłe spodnie sportowe. Nogawki luźnych dresów, zwłaszcza te z wiszącymi