Rowery eliptyczne

Ustaw kierunek malejący
na stronę

Rower eliptyczny BODY SCULPTURE BE 6714

Ostatnia sztuka
99999
Ładuję...

Rowery eliptyczne

Rower eliptyczny, trenażer, orbitrek – każde z tych określeń dotyczy tego samego urządzenia. Nieważne, jak je nazwiesz, najważniejsze, że trening na nim przyniesie Ci same korzyści. Efekty ćwiczeń zobaczysz bowiem od razu, ponieważ orbitrek angażuje każdą partię ciała i będzie doskonałą alternatywą dla ćwiczeń na siłowni. Sprawdź, jaki rower eliptyczny wybrać.

Jak wybrać rower eliptyczny? Najważniejsze właściwości orbitreka

W pierwszej kolejności zwróć uwagę na rodzaj roweru eliptycznego. Orbitreki mechaniczne są najtańsze, ale charakteryzują się niską trwałością. W rowerach eliptycznych magnetycznych zamiast paska klinowego, który może się szybko zetrzeć, są zamontowane magnesy odpowiedzialne za kontrolowanie oporu.

Najdroższe w zakupie będą orbitreki elektromagnetyczne. Opór jest w nich kontrolowany przez komputer i pole elektromagnetyczne. W sklepie GO Sport znajdziesz także rowery eliptyczne działające w dwóch systemach, np. rowery eliptyczne Kettler z układem napędowym magnetyczno-paskowym.

W trakcie poszukiwania orbitreka do ćwiczeń domowych przyjrzyj się uważnie ekranowi służącemu do wybierania i programowania rodzaju treningu. Nieco inne ustawienia mają bowiem rowery eliptyczne York, a jeszcze inne rowery eliptyczne Body Sculpture.

Jak przygotować się do ćwiczeń na rowerze eliptycznym?

Orbitrek jest jednym z najwygodniejszych urządzeń do domowych ćwiczeń. Pamiętaj jednak, żeby się odpowiednio przygotować do treningu na tym urządzeniu. Poza rozgrzewką zadbaj o odpowiedni strój. Przydadzą Ci się wygodne buty sportowe – wiązane, z elastyczną podeszwą – oraz odzież treningowa. W kwestii stroju masz dość dużą dowolność. Najważniejsze jest tylko to, aby nie krępował on ruchów. Może to być więc luźna koszulka treningowa oraz szorty treningowe.