Wrotki

Nie znaleziono żadnych produktów.

Wrotki

Pierwsze modele powstały bowiem już w XVIII wieku! Najpopularniejsze były w latach 60. I 70. aż do lat 90., kiedy zaczęły być wypierane przez rolki. Obecnie jednak moda na wrotki powraca, a szeroki wybór nowych modeli na rynku wyraźnie wskazuje na to, że przeżywamy ich renesans.

Rolki są męskie, a wrotki damskie

Powyższe stwierdzenie to oczywiście stereotyp. Przede wszystkim należy pamiętać, że rolki i wrotki mają różne zastosowanie. Rolki stosuje się najczęściej do szybszej i dłuższe jazdy oraz trików. Wrotki posiadają zaś dwie pary równolegle ułożonych kółek oraz hamulec z przodu, co daje znacznie większą stabilność i czyni je nieco wolniejszymi niż rolki. Sprawia to, że doskonale nadają się do:

  • Nauki – w szczególności wrotki dziecięce pozwolą opanować maluchowi podstawowe techniki jazdy, co umożliwi w przyszłości przejście na łyżwy bądź rolki.
  • Tańca – każdy widział chyba sceny ze amerykańskich filmów, w których pary udawały się na randki właśnie na tory wrotkarskie, gdzie wspólnie jeździły i tańczyły w rytm muzyki. Konstrukcja wrotek sprawia, że tańczenie na nich jest dość łatwe.
  • Jazdy na krótkich odcinkach – gdy chcesz wybrać się na krótką przejażdżkę całą rodziną, wrotki to doskonały wybór. Są proste w użytkowaniu, a co za tym idzie, łatwiejsze do opanowania i bezpieczniejsze niż rolki.

Skoro już przy bezpieczeństwie jesteśmy, pamiętaj że właśnie ono powinno stać na pierwszym miejscu. W związku z tym warto wyposażyć się w kaski skate oraz uniwersalne oraz pasujący również do wrotek ochraniacz do rolek.