Wrotki

Ustaw kierunek malejący
na stronę

Wrotki Powerslide Classic White

34999 29999
Ładuję...

Wrotki Chaya Melrose

39999 29999
Ładuję...

Wrotki Fila Bella White

29999
Ładuję...

Wrotki

Pierwsze modele powstały bowiem już w XVIII wieku! Najpopularniejsze były w latach 60. I 70. aż do lat 90., kiedy zaczęły być wypierane przez rolki. Obecnie jednak moda na wrotki powraca, a szeroki wybór nowych modeli na rynku wyraźnie wskazuje na to, że przeżywamy ich renesans.

Rolki są męskie, a wrotki damskie

Powyższe stwierdzenie to oczywiście stereotyp. Przede wszystkim należy pamiętać, że rolki i wrotki mają różne zastosowanie. Rolki stosuje się najczęściej do szybszej i dłuższe jazdy oraz trików. Wrotki posiadają zaś dwie pary równolegle ułożonych kółek oraz hamulec z przodu, co daje znacznie większą stabilność i czyni je nieco wolniejszymi niż rolki. Sprawia to, że doskonale nadają się do:

  • Nauki – w szczególności wrotki dziecięce pozwolą opanować maluchowi podstawowe techniki jazdy, co umożliwi w przyszłości przejście na łyżwy bądź rolki.
  • Tańca – każdy widział chyba sceny ze amerykańskich filmów, w których pary udawały się na randki właśnie na tory wrotkarskie, gdzie wspólnie jeździły i tańczyły w rytm muzyki. Konstrukcja wrotek sprawia, że tańczenie na nich jest dość łatwe.
  • Jazdy na krótkich odcinkach – gdy chcesz wybrać się na krótką przejażdżkę całą rodziną, wrotki to doskonały wybór. Są proste w użytkowaniu, a co za tym idzie, łatwiejsze do opanowania i bezpieczniejsze niż rolki.

Skoro już przy bezpieczeństwie jesteśmy, pamiętaj że właśnie ono powinno stać na pierwszym miejscu. W związku z tym warto wyposażyć się w kaski skate oraz uniwersalne oraz pasujący również do wrotek ochraniacz do rolek.