Klapki na basen

Ustaw kierunek malejący
Strona
na stronę

Klapki na basen Fila

11999
Ładuję...

Japonki damskie Joss

3999
Ładuję...

Japonki męskie Fila

6999
Ładuję...

Japonki męskie Fila

6999
Ładuję...

Japonki męskie Joss

2499
Ładuję...

Klapki na basen Arena WATERGRIP M

9999 6999
Ładuję...

Klapki na basen Arena WATERGRIP M

9999 6999
Ładuję...

Klapki na basen Arena Urban Slide

11999 7999
Ładuję...

Klapki na basen Arena WATERGRIP

9999 6999
Ładuję...

Klapki na basen Under Armour Lock

8999 4999
Ładuję...

Klapki na basen Fila

8999
Ładuję...

Klapki na basen Fila

8999
Ładuję...
Strona

Klapki na basen

Okularki, kostium i ręcznik – to prawie kompletny zestaw na basen. Często zapominamy jednak o obowiązkowych klapkach, które zapewniają bezpieczeństwo, higienę i wygodę podczas pobytu na basenie czy kąpielisku. Czy wiesz, jaki model klapek basenowych wybrać?

Klapki basenowe – 3 powody, dla których powinieneś je mieć

  1. Klapki na basen chronią stopy przed zarazkami i bakteriami. Warto zakładać je już w szatni lub jeszcze przy kasie, w hallu, gdy masz styczność tylko z suchą podłogą.
  1. Klapki chronią całą stopę przed otarciami, np. od szorstkich płytek czy ostrych krawędzi i elementów instalacji na basenie. To także najlepsza ochrona antypoślizgowa na śliskiej nawierzchni.
  1. Nie trzeba spędzać kilku godzin na basenie, aby odczuć ból stóp spowodowany chodzeniem po twardej i śliskiej posadzce. Warto wybrać więc miękkie klapki, które zagwarantują Ci wysoki komfort.

Jakie klapki wybrać na basen?

Na rynku znajdziesz wiele modeli klapek różniących się fasonem, kolorem czy materiałem, z którego zostały wykonane. Przy zakupie idealnej pary warto zwrócić uwagę na kilka cech tego obuwia.

Bardzo istotny jest odpowiedni rozmiar – zbyt małe klapki spowodują otarcia, a zbyt duże łatwo zsuną się ze stopy, przez co nie będą jej odpowiednio stabilizować. Równie ważna jest podeszwa antypoślizgowa, która zapewni Ci dobrą przyczepność i stabilność. Odpowiednie klapki powinny być też dość giętkie i mieć podeszwę, która dopasuje się do stopy i sposobu chodzenia, tak jak np. klapki Nike Benassi. Dodatkowo wybierz lekkie klapki, aby nie męczyć stóp.

Pamiętaj, że klapki nie są odpowiednim obuwiem na długie wyjścia. Stawia się w nich bowiem krótsze kroki, a ciężar ciała przenosi głównie na palce, a nie na pięty. Jeśli będziesz zbyt często i długo nosić klapki, możesz nabawić się bólu pięt i kostek. Zakładaj je więc wyłącznie na basen, plażę lub krótki spacer.