Nauka pływania

Ustaw kierunek malejący
na stronę

Płetwy treningowe Speedo Fitness Biofuse

Ostatnia sztuka
15999
Ładuję...

Akcesoria do nauki pływania

Pływanie to jedna z najmniej kontuzjogennych aktywności fizycznych. Nie bez powodu ten sport polecany jest zarówno dzieciom, jak i osobom starszym. Jego uprawianie zaleca się również jako element rehabilitacji po różnego rodzaju kontuzjach. Oczywiście nie musisz dorównywać olimpijskiemu rekordziście Michaelowi Phelpsowi. Jeżeli jednak chcesz nauczyć się pływać lub poprawić swoją technikę, możesz zaopatrzyć się w całe mnóstwo akcesoriów, które w znacznym stopniu Ci to ułatwią!

Nauka pływania – od czego zacząć?

Czepek – najbardziej podstawowy i najczęściej zapominany przez dzieci sprzęt do nauki pływania. To właśnie przez niego nauczyciele wychowania fizycznego i personel basenu muszą codziennie wysłuchiwać wyznań w stylu: „Proszę pana, nie mam stroju”. Istnieją tysiące modeli czepków, ale jeżeli chcesz, aby Twój służył Ci z powodzeniem przez całe lata, warto postawić na renomowane marki, takie jak Arena lub Speedo. Co może sprawić, że pływanie będzie prostsze? Istnieje wiele akcesoriów, ale do najlepszych zdecydowanie należą bojki, płetwy oraz wiosełka. Te pierwsze ułatwiają utrzymywanie prawidłowej postawy w basenie poprzez zwiększenie wyporności ciała. Wiosełka i płetwy z kolei nadadzą Ci znacznie większą prędkość przy tym samym nakładzie sił.

Pływanie – spraw, aby było Ci wygodnie!

Wiosełka i płetwy to jedno, ale co jeszcze może nam się przydać na basenie? Okulary pływackie! Dzięki nim nie tylko będziesz lepiej widział pod wodą, ale też zabezpieczysz oczy przed chlorem oraz innymi środkami chemicznymi służącymi do oczyszczania wody. Dobrym pomysłem jest też korzystanie z zatyczek do uszu – co prawda czepek zasłania uszy, ale nie każdy jest przecież w stu procentach szczelny. Poza tym Twoja przygoda z wodą nie musi kończyć się na basenie: zatyczki przydadzą Ci się np. również podczas kąpieli w jeziorze.