Ręczniki basenowe

Ustaw kierunek malejący
na stronę

Ręcznik kąpielowy Joss

Ostatnia sztuka
4999
Ładuję...

Ręcznik basenowy Joss

Ostatnia sztuka
4999
Ładuję...

Ręcznik basenowy Joss

Ostatnia sztuka
4999
Ładuję...

Ręcznik Fila

Ostatnia sztuka
9999
Ładuję...

Ręcznik basenowy Joss

Ostatnia sztuka
4999
Ładuję...

Ręcznik basenowy Joss

Ostatnia sztuka
4999
Ładuję...

Ręczniki basenowe

Ręcznikom basenowym zazwyczaj nie poświęcamy zbyt wiele uwagi, chociaż są nieodłącznym elementem każdego wyjścia na siłownię, basen, plażę i korzystamy z nich praktycznie codziennie.

Na rynku istnieją setki modeli ręczników różniących się rozmiarem, kolorem oraz materiałem, z którego je wykonano. Sprawdź, jak wybrać najlepszy ręcznik basenowy dla siebie oraz w jaki sposób o niego dbać, aby zawsze wyglądał jak nowy.

Ręcznik basenowy – kilka słów o jego chłonności

Podstawową funkcją, jaką pełni ręcznik, jest osuszenie ciała po kąpieli. Większość ręczników dostępnych na rynku jest wykonana z bawełny, która posiada bardzo dobre właściwości higroskopijne (czyli doskonale pochłania wilgoć). Różnią się one między sobą splotem i rodzajem przędzy – grubość i sposób ułożenia włókien ma wpływ na miękkość i gęstość ręcznika, a co za tym idzie – jego wagę. Droższe modele często są wykonane z tkanin syntetycznych, takich jak mikrofibra. Wiodący producenci, np. Athlitech czy Up2Glide, prześcigają się w innowacjach i stosowaniu coraz to wymyślniejszych kombinacji materiałów.

Niezależnie od tego, z jakiego materiału został wykonany wybrany przez Ciebie produkt, od razu po zakupie powinieneś go wyprać. W procesie wytwarzania ręcznika są bowiem stosowane różnego rodzaju środki chemiczne i detergenty, które osiadają na włóknach i zmniejszają ich chłonność. Czasem wystarczy jedno pranie, ale niekiedy konieczne jest wypranie ręcznika kilka razy – w zależności od rodzaju włókien.

Jak prać ręczniki basenowe?

Jeżeli chcesz, aby Twój ręcznik kąpielowy był zawsze świeży i pachnący, powinieneś wiedzieć, jak właściwie o niego dbać. Wystarczy, że będziesz przestrzegać trzech prostych zasad:

  • Zawsze dokładnie susz ręcznik – po treningu bierzesz prysznic, a mokry ręcznik pakujesz do torby z nieświeżymi ubraniami? To recepta na rozwój bakterii i stęchlizny. Pierz ręcznik po każdym użyciu, a po samym praniu wysusz go w dobrze wentylowanym pomieszczeniu.
  • Nie przeładowuj pralki – gdy pierzesz zbyt wiele rzeczy naraz, pralka przestaje działać prawidłowo. Dodatkowo może się to przyczynić do niewypłukania z ręcznika wszystkich zanieczyszczeń.
  • Nie korzystaj z dużej ilości płynów do płukania – każdy chce, aby jego ręczniki kąpielowe były czyste i pachnące. Stosowanie dużej ilości płynu do płukania oraz innych detergentów może jednak spowodować, że materiał utraci swoje higroskopijne właściwości. Płyn do płukania okleja włókna ręcznika cieniutką warstwą, niewidoczną gołym okiem, która blokuje dostęp proszku do głębokich warstw tkaniny. Przez to powstają trudne do usunięcia plamy i utrzymujący się przez dłuższy czas nieświeży zapach.

Masz już ręcznik – co dalej?

Ręcznik prawdopodobnie znajduje się w każdej torbie sportowej. Wybór idealnego modelu to jednak w dużej mierze kwestia Twojego gustu. Nieważne, czy uprawiasz sporty wodne, czy bieganie – po treningu wszyscy chcemy wziąć prysznic, by czuć się świeżo i pozbyć się zapachu sali treningowej.