Rowery dla dzieci

Ustaw kierunek malejący
na stronę

Rowerek biegowy PCHAJKA ROZOWY

19999 12999
Ładuję...

ROWER JUNIORSKI 24 KROSS LEVEL JR 30

1 99999 1 79999
Ładuję...

Rower dziecięcy Le Grand Pave Jr

99999 89999
Ładuję...

Rowery 20–24 cale

Wybierając rowery dziecięce, należy zwrócić uwagę na kilka czynników: bezpieczeństwo, komfort użytkowania oraz stabilność. Równie istotne są kwestie wizualne – dzieci uwielbiają kolory, bajkowe motywy oraz nietuzinkowe grafiki. Jeżeli chcesz sprawić przyjemność swojemu brzdącowi, pozwól mu wybrać model, który najbardziej przypadnie mu do gustu. Modele 20-24 cale są przeznaczone dla dzieci, które pierwszą przygodę z dwoma kółkami mają już za sobą.

Jak odpowiednio wybrać rower z kołami 20 cali?

Ten model może być już odpowiedni praktycznie dla każdego 7-latka. Tego typu rowerki są praktycznie całkiem podobne do modeli dla dorosłych. Zazwyczaj dostępna jest tylna przerzutka i dwa hamulce. Rowery w tym rozmiarze posiadają już dodatkowe elementy, jak np. amortyzator z przodu (jak w modelu Kross Esprit Junior)  lub hamulce tarczowe. Jednak, im prostszy rower, tym łatwiej go potem serwisować, będzie dużo lżejszy i sprawi mniej kłopotów

Dla kogo przeznaczone są rowery 24 cale?

Dla jeszcze starszych dzieci kupuje się rower z kołami 24 cale. To już praktycznie „dorosłe” rowery, tylko na trochę mniejszych kołach i z mniejszą ramą. Obecnie już wielu producentów oferuje klasyczne rowery szosowe, górskie czy nawet trekkingowe właśnie na takich kołach. Rodzice często zastanawiają się nad odłożeniem zakupu takiego roweru o rok lub dwa kosztem zakupu już jednośladu dla dorosłych. Jednak rozmiar kół to nie wszystko i należy pamiętać również o rozmiarze ramy. Dziecko po odpowiednim ustawieniu siodełka, musi dosięgać czubkami palców do ziemi oraz rękoma do kierownicy, dzięki czemu jazda będzie komfortowa i bezpieczna.

Wybierając odpowiedni model roweru, warto wziąć pod uwagę zakup dodatkowych akcesoriów rowerowych. Ważne jest też zapewnienie dziecku maksymalnej ochrony podczas jazdy, inwestując w odpowiedni kask i ochraniacze.