Buty rowerowe

Ustaw kierunek malejący
na stronę

Buty damskie Shimano Mtb

Ostatnia sztuka
24999
Ładuję...

Obuwie rowerowe

Wygodne buty na rower to podstawa każdej bezpiecznej jazdy. Niedopasowane buty mogą bowiem rozpraszać Cię w trakcie podróży. Najlepsze do jazdy zarówno po mieście, jak i po górskich szlakach jest obuwie sportowe. Przyjrzyj się modelom obuwia rowerowego dostępnym w sklepie GoSport i wybierz buty, który najbardziej pasują do Ciebie i rodzaju uprawianej przez Ciebie aktywności fizycznej.

Buty na rower – znajdź swój typ w sklepie GoSport

Obuwie rowerowe może mieć bardzo twardą lub miękką podeszwę. W sklepie GoSport znajdziesz buty rowerowe z bieżnikiem lub buty na rower z gładką podeszwą. To, które warto wybrać, zależy od tego, na jakie wycieczki rowerowe najczęściej jeździsz. Podróżującym po górach mogą przypaść do gustu buty turystyczne lub trekkingowe. Mają one miękką podeszwę z grubym bieżnikiem, dzięki czemu sprawdzą się także na długie, piesze wycieczki po wymagającym terenie. Podobną funkcję będą pełnić buty na rower MTB do jazdy w terenie – po piasku, trawie, błocie, skałach i kałużach.

Jeśli masz rower szosowy i zależy Ci na uzyskaniu jak największej prędkości, zainteresuj się butami szosowymi z twardą i gładką podeszwą. Dzięki niej obuwie sportowe lepiej przeniesie energię nacisku na pedał i zwiększy prędkość jazdy. Tego rodzaju buty także znajdziesz w sklepie GoSport – w wersji z miejscem na pedały SPD lub bez.

Niezbędnik rowerowy ¬– co jeszcze zabrać w trasę rowerem?

O komfort podczas wycieczek zadbają także odpowiednie skarpetki sportowe. Jeśli nie chcesz, żeby Twoja stopa pociła się w trakcie jazdy, wybierz skarpetki z naturalnego, przewiewnego materiału. Zimą możesz zamienić je na skarpetki ocieplane, tak samo jak pozostałe elementy odzieży sportowej. Zwróć także uwagę na długość skarpetek, którą warto dopasować do wysokości cholewki buta rowerowego.

Na długie wyprawy rowerowe potrzebujesz sprzętu, który zapewni Ci bezpieczeństwo i ochronę przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Zaopatrz się w kask rowerowy i akcesoria trekkingowe, takie jak wygodny plecak turystyczny oraz namiot.