Rowerki biegowe i dla maluchów

Nie znaleziono żadnych produktów.

Rowery dla dzieci

Otrzymanie prezentu, jakim jest rower, dla dziecka to zawsze ważne wydarzenie. Szczególnie jeśli to jego pierwszy sprzęt sportowy, przypominający wersję roweru dla dorosłych. Jednak znalezienie idealnego modelu wśród dostępnych rowerów dla dzieci jest nie lada wyzwaniem, nawet w przypadku kupowania roweru biegowego czy rowerów trójkołowych dla dzieci. W każdym przypadku trzeba bowiem brać pod uwagę zarówno upodobania maluchów, jak i ich bezpieczeństwo oraz wygodę.

Aby dziecko mogło bezpiecznie rozpocząć przygodę z rowerami i szybko nie zraziło się do wycieczek na dwóch kółkach, warto zwracać uwagę na tworzywo ramy. Rowery dla dzieci z aluminiowymi ramami są lekkie, a dzięki temu łatwe w pokonywaniu nawet większych wzniesień. Pod uwagę trzeba brać również przerzutki. W rowerach dla dzieci przerzutki najwygodniej zmieniać za pomocą manetek cynglowych z dźwigniami obsługiwanymi palcami lub manetek obrotowych z pokrętłem umieszczonym na rączce kierownicy.

Rowery dla dzieci i inne akcesoria – jak skompletować cały sprzęt?

Podczas oglądania ofert producentów rowerów dla dzieci należy również zwrócić uwagę na rozmiar sprzętu. Jazda na zbyt małym lub za dużym rowerze może bowiem szybko zniechęcić malucha do tego typu aktywności. Średnicę koła dobiera się do wzrostu dziecka. Jeśli np. dziecko ma od 135 do 155 cm, może jeździć na rowerze z obręczą 24ʺ, która jest niewiele mniejsza od tej stosowanej w rowerach górskich dla dorosłych.

Dzieci na rowerach nie zawsze dbają o swoje bezpieczeństwo, zwłaszcza jeśli dopiero uczą się obsługi rowerów górskich. Konieczne więc będzie wyposażenie malucha w odpowiedni sprzęt, dzięki któremu rodzice zapewnią mu odpowiednią ochronę. Do prezentu w postaci roweru dla dziecka warto dołączyć kask rowerowy – najlepiej lekki, a jednocześnie wytrzymały. Przydadzą się też dobre buty sportowe ze stosunkowo elastyczną podeszwą, która ułatwi wygodne pedałowanie i szybsze nabieranie prędkości.