Rowery dla dzieci

Ustaw kierunek malejący
na stronę

Rower dziecięcy Kross Esprit Kid

Ostatnia sztuka
84999
Ładuję...

Rower dziecięcy Kross Esprit Kid

Ostatnia sztuka
84999
Ładuję...

Rower dziecięcy Kross Kido Boy

Ostatnia sztuka
39999
Ładuję...

Rower dziecięcy Kross Kido Girl

Ostatnia sztuka
39999
Ładuję...

Rower dziecięcy Kross Modo

Ostatnia sztuka
1 09999
Ładuję...

Rowerek biegowy PCHAJKA ROZOWY

Ostatnia sztuka
19999
Ładuję...

Rowery 20–24 cale

Wybierając rowery dziecięce, należy zwrócić uwagę na kilka czynników: bezpieczeństwo, komfort użytkowania oraz stabilność. Równie istotne są kwestie wizualne – dzieci uwielbiają kolory, bajkowe motywy oraz nietuzinkowe grafiki. Jeżeli chcesz sprawić przyjemność swojemu brzdącowi, pozwól mu wybrać model, który najbardziej przypadnie mu do gustu. Modele 20-24 cale są przeznaczone dla dzieci, które pierwszą przygodę z dwoma kółkami mają już za sobą.

Jak odpowiednio wybrać rower z kołami 20 cali?

Ten model może być już odpowiedni praktycznie dla każdego 7-latka. Tego typu rowerki są praktycznie całkiem podobne do modeli dla dorosłych. Zazwyczaj dostępna jest tylna przerzutka i dwa hamulce. Rowery w tym rozmiarze posiadają już dodatkowe elementy, jak np. amortyzator z przodu (jak w modelu Kross Esprit Junior)  lub hamulce tarczowe. Jednak, im prostszy rower, tym łatwiej go potem serwisować, będzie dużo lżejszy i sprawi mniej kłopotów

Dla kogo przeznaczone są rowery 24 cale?

Dla jeszcze starszych dzieci kupuje się rower z kołami 24 cale. To już praktycznie „dorosłe” rowery, tylko na trochę mniejszych kołach i z mniejszą ramą. Obecnie już wielu producentów oferuje klasyczne rowery szosowe, górskie czy nawet trekkingowe właśnie na takich kołach. Rodzice często zastanawiają się nad odłożeniem zakupu takiego roweru o rok lub dwa kosztem zakupu już jednośladu dla dorosłych. Jednak rozmiar kół to nie wszystko i należy pamiętać również o rozmiarze ramy. Dziecko po odpowiednim ustawieniu siodełka, musi dosięgać czubkami palców do ziemi oraz rękoma do kierownicy, dzięki czemu jazda będzie komfortowa i bezpieczna.

Wybierając odpowiedni model roweru, warto wziąć pod uwagę zakup dodatkowych akcesoriów rowerowych. Ważne jest też zapewnienie dziecku maksymalnej ochrony podczas jazdy, inwestując w odpowiedni kask i ochraniacze.