Rowery górskie

Ustaw kierunek malejący
na stronę

Rower górski męski Kross Esprit 1

Ostatnia sztuka
-13%
1 59999 1 39999
Ładuję...

Rowery górskie

Rowery górskie są postrzegane jako uniwersalny sprzęt sportowy dla rowerzystów, który świetnie sprawdzi się na każdej trasie. Aby wybrać dla siebie idealny rower górski damski lub rower górski męski, warto zastanowić się, w jakich warunkach najczęściej będzie on wykorzystywany. Do jazdy po mieście i jego obrzeżach nie trzeba szukać bardzo drogiego sprzętu wyposażonego w najlepsze gadżety. Jeśli jednak rower ma zostać towarzyszem górskich wypraw, lepiej zainteresować się kilkoma udogodnieniami roweru górskiego MTB.

Co wyróżnia dobry rower górski?

Podobnie jak w rowerze miejskim, tak i w rowerze górskim duży wpływ na komfort jazdy ma materiał ramy. Stalowa konstrukcja roweru górskiego byłaby zbyt ciężka i nie pozwalałaby nabrać odpowiedniej prędkości, dlatego lepiej sprawdzi się rama wykonana z aluminium. Z aluminiowym rowerem górskim można też dość łatwo wjechać nawet pod strome wzniesienia.

Aby rowery górskie sprawdziły się w trudnym terenie, powinny być wyposażone w amortyzatory. Mogą to być amortyzatory sprężynowe, choć w lepszych modelach są one zastąpione przez amortyzatory powietrzne. Tego typu rozwiązania występują także w rowerach crossowych, a także rowerach trekkingowych. Dzięki nim można wygodnie jeździć nawet po bardzo wyboistej i kamienistej trasie.

W trakcie poszukiwań idealnego roweru górskiego dość istotną kwestią jest rozmiar kół. Im większe, tym rower łatwiej się rozpędza. Warto też zwrócić uwagę na oponę – ta z wyraźniejszym bieżnikiem będzie wydajniejsza na drogach nieutwardzonych.