Rowery miejskie

Ustaw kierunek malejący
na stronę

Rower miejski Romet Wigry 3

Ostatnia sztuka
1 64999
Ładuję...

Rower miejski damski Romet Sonata 2

Ostatnia sztuka
-21%
1 44999 1 14999
Ładuję...

Rower miejski damski Romet Pop Art 26

Ostatnia sztuka
1 39999
Ładuję...

Rower miejski damski Romet Art Deco Lux

Ostatnia sztuka
2 14999
Ładuję...

Rowery miejskie

Rowery miejskie to chętnie wybierany środek transportu, który z powodzeniem zastępuje samochód, autobus lub tramwaj. Z tego typu rowerów korzysta się zazwyczaj, aby dojechać do pracy, szkoły bądź na zakupy, choć nierzadko stają się towarzyszem wycieczek krajoznawczych po okolicy. Przy wyborze roweru miejskiego damskiego i roweru miejskiego męskiego zwraca się uwagę głównie na komfort podróży oraz wygląd sprzętu. Prędkość i technologiczne rozwiązania są często sprawą drugo-, a nawet trzeciorzędną.

Jak znaleźć wygodny rower miejski? Należy zwrócić uwagę na kilka podstawowych elementów konstrukcji – pierwszym z nich jest siodełko. Najwygodniejsze siedziska rowerów miejskich są dość szerokie i wykonane z lekkiej pianki. Siodełka znajdują się też blisko kierownicy, dzięki czemu rowerzysta może w trakcie jazdy utrzymywać prostą pozycję. Duży wpływ na komfort poruszania się ma także odpowiednia rama. Rowery miejskie z ramą aluminiową są lżejsze niż z ramą stalową – łatwiej wnieść je do mieszkania lub wjechać na nich pod niewielką górę.

Na co jeszcze zwrócić uwagę przy zakupie rowerów miejskich?

Rowery miejskie, inaczej niż rowery górskie, mają też dość szeroką kierownicę, najczęściej wygiętą w kształt litery U. Takie rozwiązanie znacznie poprawia sterowność rowerem, co jest bardzo ważne zwłaszcza w trakcie poruszania się po zatłoczonych uliczkach. Na każdym modelu można też zamontować kosz rowerowy. W ten sposób rower miejski łatwo staje się wygodnym sposobem na przewiezienie nawet większych zakupów, bez obawy, że produkty wypadną z bagażnika.

Przydatnym gadżetem w rowerach miejskich, który nie występuje np. w większości modeli rowerów crossowych, jest też podpórka. Dzięki niej można postawić rower niemal w każdym miejscu, bez konieczności opierania go o ścianę. Do innych przydatnych akcesoriów w rowerach miejskich należą również błotniki. Docenią je zwłaszcza osoby poruszające się rowerami w trakcie i po ulewnym deszczu.