Badminton

Ustaw kierunek malejący
na stronę

Rakieta do badmintona Victor WAVETEC MAGAN 5

Ostatnia sztuka
9999
Ładuję...

Rakieta do badmintona VICTOR VICTEC RAP

Ostatnia sztuka
18999
Ładuję...

Lotki do badmintona Victor Pro Court

Ostatnia sztuka
5999
Ładuję...

Zestaw do badmintona Victor HOBBY TYP B XT 1.6

Ostatnia sztuka
9999
Ładuję...

Rakieta do badmintona VICTOR ULTIMATE 6

Ostatnia sztuka
14999
Ładuję...
Ocena:
100%

Siatka do badmintona VICTOR MINI BADMINTON

Ostatnia sztuka
22999
Ładuję...

Komplet do badmintona VICTOR VICFUN HOBBY

Ostatnia sztuka
3999
Ładuję...

Komplet do badmintona VICTOR SPEED BADM SET

Ostatnia sztuka
13999
Ładuję...

Lotki do badmintona VICTOR NYLON 500 W

Ostatnia sztuka
3999
Ładuję...

Badminton

Z roku na rok badminton zyskuje na popularności, zarówno wśród dorosłych, jak i młodzieży. Bez względu na to, czy dopiero zaczynasz swoją przygodę z tą dyscypliną, czy jesteś wytrawnym graczem, musisz pamiętać o kilku rzeczach, zanim dokonasz zakupu odpowiedniej rakiety do badmintona.

Poziom zaawansowania, a wybór rakiety

Wszyscy, którzy dopiero zaczynają grać w badmintona, powinni wybierać rakiety uniwersalne o średniej elastyczności lub nawet elastyczne (co zapewnia większą moc w rakiecie). Bardziej wprawieni gracze mogą określić swój styl gry i wyczuć różnicę między poszczególnymi rakietami. Zaawansowany zawodnik już zna swoje preferencje (ofensywny lub defensywny styl gry) i na tej podstawie dokonuje wyboru rakiety.

Charakterystyka rakiet do badmintona

Oczywiście najważniejszym elementem zestawu do gry w badmintona jest rakieta. Pośredniczy ona w przekazywaniu siły uderzenia od gracza do lotki. Rakiety do badmintona można podzielić według kilku kluczowych parametrów: waga, kształt, materiał. Jednak należy pamiętać, że długość rakiety nie może przekroczyć 68 cm i 23 cm szerokości.

Właściwa waga rakiety do badmintona i dopasowanie do gry

Rakiety mają różną wagę, a producenci stosują inne systemy ważenia. Najpopularniejsze to m.in. system Yonex: 1U (najcięższa: 95–100 g), przez 2U, 3U, 4U, do 6U (najlżejsza: 70–74 g).

Im lżejsza jest rakieta, tym szybciej można wykonać zamach i lepiej reagować na zagrania przeciwnika. Cięższa rakieta gwarantuje za to większą stabilność i siłę uderzenia, jednak spowalnia czas reakcji.

Na początek przygody z badmintonem najlepszym wyborem będzie rakieta o wadze 3U (ewentualnie 2U). 4U i więcej to waga rakiety przeznaczonej dla graczy już doświadczonych.

Kształt rakiety oraz materiał, z którego jest wykonana

Owal jest tradycyjnym kształtem dla rakiety. Oznacza to, że w dolnej części głowicy rakieta przypomina kształtem jajko, jak np. rakieta Victor Ultimate 6. Jednak od lat 90-tych popularne są również rakiety izomeryczne – z bardziej kwadratową górą.

Większość rakiet do badmintona jest wykonanych z włókna węglowego lub grafitu. Jedynie te najtańsze i mniej profesjonalne rakiety są wykonane z aluminium. Niektórzy producenci rakiet dla zawodowych graczy uszlachetniają grafit, dodając do niego specjalne dodatki jak tytan lub nanocarbon, mając na celu poprawę komfortu gry.

Rakiety tylko część sprzętu potrzebnego podczas rozgrywek w badmintona. Równie ważne jest dobranie odpowiedniej lotki  i oczywiście siatka.