Lotki do badmintona

Ustaw kierunek malejący
na stronę

Lotki do badmintona Victor Pro Court

Ostatnia sztuka
5999
Ładuję...

Lotki do badmintona VICTOR NYLON 500 W

Ostatnia sztuka
3999
Ładuję...

Lotki do badmintona

Jeśli masz już rakiety do badmintona, powinieneś nabyć lotki, bo przecież bez nich gra jest niemożliwa. Lotki przeważnie się gubią, wpadają na dach lub do jeziora bądź ulegają uszkodzeniom, dlatego zapas zawsze się przyda. Najlepiej więc od razu zdecydować się na zakup kilku sztuk (lotki przeważnie są pakowane w kompletach). Do wyboru masz lotki piórowe i syntetyczne – które z nich powinieneś wybrać?

Lotki piórowe – dla zawodowców

Lotki piórowe – np. Athlitech – dzięki zastosowaniu tradycyjnych, naturalnych materiałów najwyższej jakości są przeznaczone dla profesjonalistów. Nie należą przy tym do najtańszych, ponieważ produkuje się je z gęsich piór. Tych lotek używa jednak większość zawodników ze względu na największą precyzję lotu oraz przyjemność gry.

Główne zalety lotek piórowych to:

  • doskonałe właściwości lotne,
  • idealna kontrola odbicia,
  • przewidywalność jej lotu.

Natomiast do ich wad trzeba zaliczyć:

  • krótką żywotność,
  • wysoką cenę.

Lotki syntetyczne (nylonowe) – gdy stawiasz na wytrzymałość

Lotki nylonowe, takie jak np. Babolat Cup F YL, znacznie różnią się właściwościami lotnymi od lotek piórowych głównie za sprawą materiałów, z jakich są wykonane, co przekłada się na ich dłuższą żywotność. Dodatkowo ich trajektoria lotu zapewnia dużą przyjemność podczas gry tym, którzy zaczynają przygodę z badmintonem, dlatego najczęściej używa się ich podczas treningów gry w badmintona oraz do szkolenia początkujących zawodników. Szybkość ich lotu jest związana z temperaturą otoczenia – im wyższa temperatura, tym szybciej leci lotka.

Główne zalety lotki syntetycznej to:

  • dłuższa żywotność i wytrzymałość,
  • niska cena.

Natomiast jej wady to:

  • gorsze właściwości lotne,
  • niska przewidywalność jej lotu.

Wybór lotki a styl i poziom gry

Jeśli wciąż zastanawiasz się, jaką lotkę wybrać, weź pod uwagę swój stopień zaawansowania. Na samym początku i przy grze czysto rekreacyjnej wykorzystaj lotkę syntetyczną. Nie odczujesz różnicy w uderzeniu, natomiast będziesz dłuższej cieszyć się z gry. Oczywiście wraz z rozwijaniem umiejętności możesz zacząć częściej grać lotką piórową.

Lotki do badmintona są różne i każda jest odpowiednia dla innego gracza. Zatem jeśli grasz od czasu do czasu, potrzebujesz lotki nylonowej o optymalnej wytrzymałości w korzystnej cenie. Najlepiej lotki z bazą z pianki i plastikowym koszyczkiem, jak na przykład lotki Athlitech, gdyż są bardzo wytrzymałe. Jeśli grasz dość często i opanowałeś centrowanie oraz perfekcję uderzeń, wówczas potrzebujesz lotki o dużej wytrzymałości, która jednocześnie zapewnia komfort.

Bez względu na to, na jakim poziomie zaawansowania jesteś, warto, abyś pamiętał nie tylko o odpowiednich lotkach, ale też o właściwej rakiecie do badmintona oraz dodatkowych akcesoriach.