Zestawy do badmintona

Ustaw kierunek malejący
na stronę

Zestaw do badmintona Victor HOBBY TYP B XT 1.6

Ostatnia sztuka
9999
Ładuję...
Ocena:
100%

Siatka do badmintona VICTOR MINI BADMINTON

Ostatnia sztuka
22999
Ładuję...

Komplet do badmintona VICTOR VICFUN HOBBY

Ostatnia sztuka
3999
Ładuję...

Komplet do badmintona VICTOR SPEED BADM SET

Ostatnia sztuka
13999
Ładuję...

Komplety do badmintona

Wydaje się, że badminton to stosun­­kowo młoda gra – wśród dyscyplin igrzysk olimpijskich pojawiła się dopiero w 1992 roku. Prawda jest jednak taka, że podobne do jego nowoczesnej wersji gry były znane już w starożytnych Chinach! Obecnie znana forma badmintona narodziła się ok. 1870 roku w miejscowości o tej samej nazwie. Pokaz gry został po raz pierwszy zorganizowany w salonie posiadłości księcia Beaufort. Tak, w domu! Nikt nie spodziewał się wtedy, że ta na pozór mało widowiskowa gra podbije cały świat, a nieco ponad wiek później stanie się dyscypliną olimpijską.

To rakietki do badmintona, nie paletki

W badmintona grał chyba każdy. Opanowanie podstawowych serwów, odbić i innych zagrywek jest proste i nie zabiera wiele czasu. Wystarczy rozwiesić siatkę (lub nie, jeżeli chcemy tylko potrenować), przygotować rakiety do badmintona, lotkę i gotowe. Jeżeli już przy sprzęcie jesteśmy, przypominamy: „paletka” to określenie potoczne. Profesjonalista, a nawet zwykły entuzjasta badmintona, może poczuć się zniesmaczony, gdy takim wyrazem określisz sprzęt do gry. Co dziwne, rakietki do badmintona są bardzo często mylone z paletkami, za to lotki do badmintona, czyli składające się z korka i 16 piórek (naturalnych lub syntetycznych) odpowiedniki piłek – praktycznie nigdy. Niezależnie od tego, czy grasz rekreacyjnie, tylko żeby wymienić parę uderzeń ze znajomymi na wyjeździe, czy też myślisz o rozpoczęciu bardziej profesjonalnej przygody z tą grą – warto poznać właściwą terminologię.

Badminton – król (nie tylko) wakacyjnych gier!

Łatwość z jaką można zabrać ze sobą komplet do badmintona i rozpocząć grę powoduje, że badminton jest bardzo popularny podczas wakacyjnych wyjazdów. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, abyś chwycił torbę sportową, wrzucił do niej swój komplet do gry w badmintona i pomaszerował na halę, aby czerpać radość z gry przez cały rok!