Zestawy do badmintona

Ustaw kierunek malejący
na stronę

Komplety do badmintona

Wydaje się, że badminton to stosun­­kowo młoda gra – wśród dyscyplin igrzysk olimpijskich pojawiła się dopiero w 1992 roku. Prawda jest jednak taka, że podobne do jego nowoczesnej wersji gry były znane już w starożytnych Chinach! Obecnie znana forma badmintona narodziła się ok. 1870 roku w miejscowości o tej samej nazwie. Pokaz gry został po raz pierwszy zorganizowany w salonie posiadłości księcia Beaufort. Tak, w domu! Nikt nie spodziewał się wtedy, że ta na pozór mało widowiskowa gra podbije cały świat, a nieco ponad wiek później stanie się dyscypliną olimpijską.

To rakietki do badmintona, nie paletki

W badmintona grał chyba każdy. Opanowanie podstawowych serwów, odbić i innych zagrywek jest proste i nie zabiera wiele czasu. Wystarczy rozwiesić siatkę (lub nie, jeżeli chcemy tylko potrenować), przygotować rakiety do badmintona, lotkę i gotowe. Jeżeli już przy sprzęcie jesteśmy, przypominamy: „paletka” to określenie potoczne. Profesjonalista, a nawet zwykły entuzjasta badmintona, może poczuć się zniesmaczony, gdy takim wyrazem określisz sprzęt do gry. Co dziwne, rakietki do badmintona są bardzo często mylone z paletkami, za to lotki do badmintona, czyli składające się z korka i 16 piórek (naturalnych lub syntetycznych) odpowiedniki piłek – praktycznie nigdy. Niezależnie od tego, czy grasz rekreacyjnie, tylko żeby wymienić parę uderzeń ze znajomymi na wyjeździe, czy też myślisz o rozpoczęciu bardziej profesjonalnej przygody z tą grą – warto poznać właściwą terminologię.

Badminton – król (nie tylko) wakacyjnych gier!

Łatwość z jaką można zabrać ze sobą komplet do badmintona i rozpocząć grę powoduje, że badminton jest bardzo popularny podczas wakacyjnych wyjazdów. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, abyś chwycił torbę sportową, wrzucił do niej swój komplet do gry w badmintona i pomaszerował na halę, aby czerpać radość z gry przez cały rok!