Squash

Nie znaleziono żadnych produktów.

Squash

Squash to sport, który zdobywa w Polsce coraz większą popularność. Korty do squasha w największych siłowniach są już standardem. Dlaczego warto uprawiać tę dyscyplinę sportu? Powodów jest kilka:

  • Po pierwsze, wyrobisz kondycję. Squash jest grą dynamiczną, wymagającą ciągłego ruchu i reagowania na zagrania przeciwnika.
  • Po drugie, poprawisz koordynację. Tej gry łatwo się nauczyć, ale trudno ją opanować w mistrzowskim stopniu. Poznanie zaawansowanych metod kontroli nad małą piłką do squasha przy szybkich zagraniach jest trudne, ale bardzo satysfakcjonujące.
  • Po trzecie, to po prostu doskonała zabawa!

 

Rakieta do squsha – jak wybrać odpowiednią dla siebie?

 

Rakiety do squasha różnią się od tych, które znamy z tenisa ziemnego. Są mniejsze i sztywniejsze. Początkujący powinni używać cięższych rakiet: łatwiej nad nimi panować i są tańsze. Droższe, lżejsze rakiety przeznaczone są dla graczy zaawansowanych i profesjonalistów. Do atutów tego typu rakiet należą wysoka manewrowalność i większa prędkość odpierania zagrań przeciwnika.

 

Najlepsza piłka do squasha dla Ciebie

 

Piłki do squasha mają rozmiar 40 milimetrów i posiadają trzy rodzaje oznaczeń:

  • bez kropek – piłki dla początkujących. Bardzo szybkie, o wysokim odbiciu, dzięki któremu pozostawiają graczowi wiele czasu na reakcję;
  • z jedną kropką – przeznaczone dla graczy zaawansowanych. Wolniejsze, o mniejszym odbiciu, zmniejszają czas na reakcję przeciwnika;
  • z dwiema kropkami – dla graczy profesjonalnych. Piłki najwolniejsze, o najmniejszym odbiciu. To takimi piłkami rozgrywa się turnieje. Ich niskie odbicie sprawia, że czas wymagany do przyjęcia zagrania jest minimalny.

 

Naciągi – czyli co zrobić, gdy rakieta się zużyje


Naciąg dorakiet należy regularnie wymieniać (nie tylko wtedy, gdy się zerwą). Rozciągnięte, poluzowane bądź naderwane naciągi to największy wróg skutecznej gry – z takim sprzętem solidny serw i skuteczny odbiór piłki nie są możliwe!