Tenis

Ustaw kierunek malejący
Strona
na stronę

Opaska treningowa Wilson

2999 1499
Ładuję...

Opaska tenisowa Wilson

2999 1499
Ładuję...

Opaska treningowa Wilson

2999 1499
Ładuję...

Opaska sportowa Fila

999
Ładuję...

Opaska sportowa Fila

999
Ładuję...

Naciąg Head Hawk touch

7999
Ładuję...
Strona

Tenis ziemny

Choć tenis ziemny nie jest uważany za nasz sport narodowy, w wielu osobach budzi on nie mniejsze emocje niż piłka nożna czy siatkówka. Dobra rakieta tenisowa połączona z zestawem piłek tenisowych może więc z powodzeniem stać się zestawem obowiązkowym tenisowego kibica. Jak wybrać odpowiedni zestaw do gry w tenisa ziemnego?

Rakieta  tenisowa do tenisa ziemnego – na co zwrócić uwagę?

Rakiety tenisowe dzielą się na lekkie (poniżej 270 g), średnie (do 300 g) i ciężkie (powyżej 300 g). Te ostatnie są polecane osobom doświadczonym w grze. Rakieta tenisowa dla początkujących powinna być lekka, tak aby osoba dopiero poznająca zasady gry w tenisa ziemnego skupiła się na szlifowaniu techniki. Rakieta tenisowa dla początkujących nie może też być zbyt sztywna. Warto wziąć pod uwagę także wielkość pętli. Najlepsze są rakiety tenisowe ze średnią pętlą.

Piłka tenisowa – jak wybrać idealną?

Dobrze dobrana piłka tenisowa może nawet zmienić przebieg gry. Piłki tenisowe dzielą się na bezciśnieniowe (trudniej kontrolować nimi uderzenie) oraz lekkie i miękkie piłki ciśnieniowe. Warto też zwrócić uwagę na to, że piłka tenisowa jest pokryta meszkiem. Pozwala on spowolnić piłkę w trakcie lotu, ułatwia kontrolowanie uderzeń i zapewnia odpowiedni odskok. Wolniej się także ściera.

Tenis ziemny – w co jeszcze warto się wyposażyć?

Rakieta tenisowa i piłka to jeszcze nie wszystko, aby w pełni cieszyć się grą na korcie. Jeśli chcesz stale rozwijać swoje umiejętności i czujesz, że tenis ziemny wkrótce stanie się Twoją ulubioną dyscypliną, wyposaż się jeszcze w opaski, które doskonale wchłoną pot z czoła. Pamiętaj też o odpowiednim stroju. Wygodna, przylegająca do ciała odzież treningowa oraz buty sportowe z miękką podeszwą ułatwią Ci grę w. Jeśli chcesz ćwiczyć na świeżym powietrzu, wyposaż się także w czapkę z daszkiem, która ochroni Cię przed słońcem.